menu
QAmmunity.org
Answers by Carlon
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Carlon
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Carlon
Filter
User Carlon
Recent activity
All questions
All answers
Miguel made 117 for 9 hours of work At the same rate, how many hours would he have to work to make 169
answered
May 2, 2024
Mathematics
high-school
4
votes
153k
views
zero, depending on your answer.|A flashlight is projecting a triangle onto a wall, as shown below.20nThe original triangle and its projection are similar. What is the missing length n on the projection?
answered
Dec 16, 2023
Mathematics
college
3
votes
19.8k
views
What was the name of the German plan that Germany created to avoid fighting on both their East and West sides?
answered
Oct 27, 2023
History
high-school
5
votes
156k
views
Please help me with this problem i need this now
answered
Aug 31, 2023
Mathematics
college
7
votes
20.1k
views
If a₁ = 6 and an an-1 + 3 then find the value of a4.
answered
Mar 24, 2023
Mathematics
college
2
votes
32.0k
views
Find the error(s). PLEASE HELP!!!!!
answered
Mar 10, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
21.3k
views
Scopes “Monkey" Trial definition !
answered
Nov 20, 2022
History
high-school
9
votes
168k
views
How many quarters are in regulation football
answered
Nov 10, 2022
Physics
high-school
10
votes
121k
views
-5/8+(-8/5) WHAT IS THE ANSWER
answered
Oct 25, 2022
Mathematics
college
5
votes
37.7k
views
Janice bought 4 oranges for $3.40. what is the unit price.
answered
Oct 24, 2022
Mathematics
college
3
votes
195k
views
7a - 4a for a = 8 djxnkjas cdliwashlDbWw
answered
Sep 26, 2022
Mathematics
middle-school
4
votes
69.7k
views
It costs Jesse $1600 to maintain and drive his car for 32 000 km. find the cost in $ per km.
answered
Jul 23, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
27.7k
views
Hello! Can someone please answer the photo? I honestly forgot about Prime Factorization... No links please and thank you!
answered
Jul 19, 2022
Mathematics
college
3
votes
94.8k
views
Classify the following triangle. Check all that apply
answered
Feb 28, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
126k
views
This one too plss!!!
answered
Feb 6, 2022
Mathematics
middle-school
6
votes
31.7k
views
What is the relationship between mass and kinetic energy?
answered
Dec 17, 2021
Physics
high-school
6
votes
3.8k
views
What was the hands off policy which Britain didn't bother the colonists?
answered
Nov 24, 2021
History
college
2
votes
113k
views
If f(x) = x2 + 1 and g(x) = 3x + 1, find g(20) + f(6).
answered
Nov 17, 2021
Mathematics
college
4
votes
219k
views
Can any one help me with this?
answered
Oct 6, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
51.9k
views
The pair of figures is similar. Find x. Round to the nearest tenth if necessary.
answered
Sep 2, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
111k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.8m
answers
Search QAmmunity.org