menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Janice bought 4 oranges for $3.40. what is the unit price.
asked
Oct 19, 2022
195k
views
1
vote
Janice bought 4 oranges for $3.40. what is the unit price.
Mathematics
college
Ztforster
asked
by
Ztforster
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
3.40 divided by 4
.85 per unit
Check answer
.85 unit x 4 = 3.40
Lynwood
answered
Oct 20, 2022
by
Lynwood
8.7k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
You have to divide 3.40/4 and the unit price
will be 0.85
Carlon
answered
Oct 24, 2022
by
Carlon
7.9k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org