195k views
1 vote
Janice bought 4 oranges for $3.40. what is the unit price.

User Ztforster
by
8.7k points

2 Answers

4 votes
3.40 divided by 4
.85 per unit


Check answer
.85 unit x 4 = 3.40
User Lynwood
by
8.7k points
3 votes
You have to divide 3.40/4 and the unit price
will be 0.85
User Carlon
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories