menu
QAmmunity.org
Answers by Tigrish
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Tigrish
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Tigrish
Filter
User Tigrish
Recent activity
All questions
All answers
What does the"se" rule mean? You"'say" the pronouns aloud 3 times. You use "se" to describe actions you do to yourself or others. You can't use two "L' pronouns in a row, so you change the first pronoun
answered
Nov 15, 2023
Spanish
college
5
votes
54.0k
views
Help me on this math question! please
answered
Aug 25, 2023
Mathematics
college
3
votes
170k
views
Suppose that f(x)=x2 and g(x) =4/5x2. Which statement best compares the graph of f(x)?
answered
Jun 18, 2023
Mathematics
college
12
votes
74.4k
views
Please help Francine has a picture with a length its width. She wants to enlarge the picture to have an area of 375 in2. What will the dimensions of the enlarged picture be? Model the scenario and solve.
answered
May 11, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
26.3k
views
Write the equation of a line that has a slope of m = 4/3 going through the point (-1,-2)
answered
Mar 13, 2023
Mathematics
high-school
9
votes
198k
views
y= -x^3+5x-2for this equation state the degreeleading coefficient # of real zeros# of imaginary zerosand the end behavior
answered
Feb 27, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
83.3k
views
Can anyone please help me with this question ????
answered
Jan 27, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
147k
views
The original price of a pair of shoes is $45. The sale price is 20% off the original price. What is the amount off of the original price?
answered
Dec 31, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
53.1k
views
A 2-gallon jug of juice costs $14.72. What is the price per cup?
answered
Oct 17, 2022
Mathematics
college
3
votes
47.4k
views
This got me confused but can somebody please tell me what the answer is to: 7(2x - 3) = 14x + 7
answered
Oct 7, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
148k
views
Enzo is buying wallpaper. He can choose one colour, one texture and one thickness for his wallpaper. At his local DIY store, Enzo can choose from 27 different colours 14 different textures The total number
answered
Jul 26, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
187k
views
How many aquatic ecosystems does Texas have? O 5 o 09 07 08
answered
Jul 9, 2022
Chemistry
college
2
votes
215k
views
Can someone please answer this
answered
Jun 24, 2022
Mathematics
college
12
votes
89.5k
views
Blank plus 2/3 equals 9/6
answered
May 11, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
222k
views
This is number the 2
answered
Mar 22, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
143k
views
Select the correct answer. How much physical activity do adults need? OA. 60 minutes per day B. 150 minutes per week Ос. 20 minutes every other day OD. 90 minutes per week Reset
answered
Mar 9, 2022
Health
high-school
4
votes
128k
views
HELPPP ASAPPP pleaseee
answered
Feb 16, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
193k
views
Wholesome Burger, Inc. budgeted 25,000 direct labor hours for producing 100,000 units. The standard direct labor rate is $6 per hour. During March, the company used 30,000 hours for producing 80,000 units
answered
Jan 14, 2022
Business
college
1
vote
90.4k
views
ANSWER FAST PLS Use the map to choose the option from the drop-down menu that best completes the sentence. The early Umayyad dynasty began in A: The Arabian Peninsula B: Southern Europe C: Northern Africa
answered
Jan 9, 2022
History
high-school
3
votes
149k
views
During the _ many people moved into _
answered
Dec 30, 2021
Geography
high-school
2
votes
204k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org