menu
QAmmunity.org
Answers by Niyati
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Niyati
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Niyati
Filter
User Niyati
Recent activity
All questions
All answers
3x + 2y = 9 x +y = 3
answered
Oct 14, 2023
Mathematics
high-school
1
vote
180k
views
Plz explain how to do this
answered
Jul 17, 2023
Mathematics
high-school
10
votes
36.8k
views
Which of the following choices best describes the similarities or differences of the graphs f(x)=2x; f(x)=2x+6 and f(x) = 2x - 10
answered
May 25, 2023
Mathematics
college
3
votes
57.1k
views
What is true about all the countries in Central Asia
answered
Jan 10, 2023
History
college
6
votes
14.9k
views
Plz hury Which answer choice shows the weight of the boxes in order from greatest to least? A. 11.09, 11.283, 11.301, 12.08, 12.8 B. 12.08, 12.8, 11.301, 11.283, 11.09 C. 12.8, 12.08, 11.301, 11.283, 11.
answered
Dec 25, 2022
Mathematics
middle-school
5
votes
47.3k
views
Standard fom: 4x20x² 24x what is the Leading coefficient Explain the behavior base on the degree and leading coefficient?
answered
Nov 11, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
15.9k
views
What type of photograph records what happens over a period of time? Stock Time-lapse Time sensitive Endless scene
answered
Sep 21, 2022
Arts
high-school
4
votes
128k
views
What was the MAIN goal of the Abolition movement in the United States? a. To limit the growth of the enslavement of people to new states and territories. b. To ensure that enslaved people had basic rights.
answered
Sep 19, 2022
History
high-school
6
votes
174k
views
Help me! l want the correct answers :)
answered
Sep 17, 2022
Physics
high-school
5
votes
174k
views
3 Ms. Thompson bought pound of pasta salad at the deli. She bought a pound more of macaroni salad than she bought of pasta salad. She spent $5.04 on the macaroni salad. What is the cost per pound of the
answered
Sep 11, 2022
Mathematics
college
4
votes
68.3k
views
Match each precipitation type with its image. Snow Hail Sleet Rain
answered
Jun 19, 2022
Biology
college
2
votes
14.1k
views
How was Benjamin Franklin similar to Enlightenment thinkers?
answered
Jun 6, 2022
History
college
1
vote
228k
views
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate form of the verb conduire below. Elles une belle automobile. O A. conduit B. conduisent O C. conduisez D. conduis
answered
May 24, 2022
French
high-school
7
votes
196k
views
Is being given the right to vote an example of a human right?
answered
Mar 15, 2022
Geography
high-school
4
votes
212k
views
QUESTION 1 Find the remaining sides of a 30° -60°-90° triangle if the shortest side is 3.
answered
Jan 26, 2022
Mathematics
college
6
votes
218k
views
Who much time would it take for a train accelerating at 21.5 m/s2 to go from 13.2 m/s to 38.9 m/s?
answered
Dec 19, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
132k
views
What country has the absolute advantage in cotton production
answered
Dec 1, 2021
Advanced Placement (AP)
middle-school
4
votes
140k
views
Josh added 18 fish to his pond over a period of 6 days. He added the same number of fish each day. What was the change in the number of fish in the pond each day?
answered
Nov 17, 2021
Mathematics
college
3
votes
235k
views
Select the correct text in the passage. In this excerpt from Mark Twain's "How to Tell a Story," which sentence is mostly clearly the thesis statement?
answered
Oct 21, 2021
English
high-school
4
votes
78.6k
views
A piece of equipment (Asset class 15.0) was purchased bythe Jones Construction Company. The cost basis was $300,000. Determinethe ADS and GDS depreciation deductionfor this property each year
answered
Sep 24, 2021
Business
college
3
votes
80.6k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org