menu
QAmmunity.org
Answers by FinalDark
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by FinalDark
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by FinalDark
Filter
User FinalDark
Recent activity
All questions
All answers
How many deer did Aeneas shoot?
answered
Dec 21, 2024
History
high-school
2
votes
223k
views
"We, the undersigned agree to upheld all the Homeowner's Association rules and regulations as stated in Section 2a of the HOA handbook the duration of 1 (one) year beginning July 22, 1954." This portion
answered
Nov 25, 2024
Business
high-school
1
vote
4.0k
views
If 75.0 mL of an AgNO3 solution reacts with enough Cu to produce a 0.250 g Ag by ngle displacement, what is the molarity of the initial AgNO, solution if Cu(NO3)2 is the ther product?
answered
Nov 18, 2024
Chemistry
high-school
4
votes
219k
views
He owner of Darkest Tans Unlimited in a local mall is forecasting this month's (October's) demand for the one new tanning booth based on the following historical data What is the monthly rate of change
answered
Jul 2, 2024
Business
high-school
4
votes
166k
views
What did the speaker do when he was younger in Tintern Abbey?
answered
Jun 23, 2024
English
high-school
1
vote
14.5k
views
Caste systems encourage romantic love as the basis of marriage. true or false
answered
May 23, 2024
Social Studies
high-school
2
votes
50.3k
views
A marble is rolled across the floor, given the an initial velocity of 2m/s. The marble slows down due to friction with the floor with an acceleration of -0.5m/s^2. How far does the marble travel before
answered
Apr 13, 2024
Physics
high-school
3
votes
194k
views
help meeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!help meeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!help meeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!help meeeeeeeeeeeeeeeeeee
answered
Nov 25, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
155k
views
What is the measure of n?mnn =8.4= [?]VGive your answer in simplest form.Enter
answered
Sep 14, 2023
Mathematics
college
3
votes
35.3k
views
A 2-pound jar of salsa costs $20.80. What is the price per ounce?
answered
Jul 10, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
182k
views
749/d * d/749 = 1 d=?
answered
Jun 16, 2023
Mathematics
college
6
votes
23.0k
views
Pls answer question 1-4 Ill give extra 100 points
answered
Mar 14, 2023
Mathematics
high-school
11
votes
226k
views
What is the correct answer?
answered
Nov 29, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
212k
views
Giúp mình câu 2 nhé.Mình cần gấp lắm mn.Xin hãy giúp mk .Pls
answered
Aug 8, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
31.2k
views
The view that you have of yourself is your _____
answered
Aug 5, 2022
Health
high-school
2
votes
104k
views
What’s the answer???
answered
Aug 1, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
33.8k
views
Political cartoons are used for? D) making a statement about a politician or policy. On edge 2021
answered
May 13, 2022
Arts
college
9
votes
57.6k
views
Part A Fill in your Vocabulary Table here: (You can add more rows at the end of the table if needed.)
answered
May 8, 2022
Spanish
college
8
votes
115k
views
What is human rights violation
answered
Apr 16, 2022
Social Studies
college
3
votes
200k
views
Two parallel lines are crossed by a transversal. What is the value of x?
answered
Mar 21, 2022
Mathematics
college
5
votes
159k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org