menu
QAmmunity.org
Answers by Cosmosa
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Cosmosa
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Cosmosa
Filter
User Cosmosa
Recent activity
All questions
All answers
The______ area contains the professional offices, library, employee lounge, and storage area. a) Clinical b) Administrative c) Reception d) Maintenance
answered
Apr 22, 2024
Computers and Technology
high-school
5
votes
169k
views
Nico spends $27 at the grocery store. He buys a pizza for $10. He also buys granola for $5 and 3 packages of strawberries. How much is each package of strawberries?
answered
Apr 11, 2024
Mathematics
high-school
5
votes
66.4k
views
Help please I need help with this
answered
Aug 13, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
171k
views
For a party, Ashley wants to make 12 hamburgers. If she has 2.964 pounds of meat, how much would each patty weigh? _________ pounds
answered
Apr 6, 2023
Mathematics
college
6
votes
105k
views
What condition best describes the heat flow from one object to another.
answered
Mar 25, 2023
SAT
high-school
6
votes
233k
views
Help please hllooooo
answered
Nov 3, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
2.1k
views
The number of pages read by two students each day for 5 days are listed in the table. Pages Read Student Number of Pages in Each Book Lionel 90, 45, 30, 25, 15 Aaron 55, 19, 40, 16, 75 Which statements
answered
Jul 16, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
74.8k
views
Can you help me?! Due at 2:00!!
answered
Jul 1, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
15.6k
views
Need this done tonight please help!
answered
Jun 29, 2022
Mathematics
college
7
votes
114k
views
Ghana: Government & Economy (trade)
answered
Mar 10, 2022
History
college
9
votes
217k
views
Multiply four and eight tenths multiplied by three. thirteen and one tenth thirteen and four tenths fourteen and two tenths fourteen and four tenths
answered
Feb 27, 2022
Mathematics
middle-school
6
votes
123k
views
In ΔTUV, the measure of ∠V=90°, the measure of ∠U=85°, and VT = 20 feet. Find the length of TU to the nearest tenth of a foot.
answered
Feb 14, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
22.8k
views
Emil is writing about the benefits of the Electoral College when he finds the following editorial written about its drawbacks. Every four years, the United States selects a president through the Electoral
answered
Dec 13, 2021
English
middle-school
3
votes
107k
views
Is 72,833.247 divisible by 2? yes no
answered
Oct 27, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
108
views
What does it mean to multiply a number by -1?
answered
Sep 28, 2021
Mathematics
college
2
votes
75.6k
views
Divide. +2=0 1. Submit
answered
Sep 27, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
49.0k
views
Ava is 23cm taller then Olivia, and Olivia is half the height of Lucas. If Lucas is 1.78m tall, how tall are Ava and Olivia
answered
Aug 28, 2021
Mathematics
college
5
votes
221k
views
30 fl. oz. of shampoo costs $9.30. What is the unit price for 100 fl. oz. of shampoo?! A) $3.10 B) $15.50 C) $27.90 D) $31
answered
Aug 16, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
171k
views
________ is the ability to raise prices above the level that perfect competition would produce by restricting the quantity supplied.
answered
Jul 15, 2021
Business
high-school
5
votes
100k
views
Choose a problem described in the text. Explain what the problem is and why it matters, using examples, facts and details from the text. Then described any solutions proposed in the text. IN 1 WHOLE PARAGRAPH
answered
Jun 12, 2021
English
high-school
5
votes
99.9k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
11.0m
answers
Search QAmmunity.org