71.6k views
0 votes
Cereal costs $3.99 for a one pound box. What is the price per ounce? Round your answer to the nearest Penney

2 Answers

1 vote
I’ll help ASAP I’m doing same thinggg
3 votes

Answer:

about 33 cents each i think

Explanation:

User Jake Marsh
by
5.1k points