menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Cereal costs $3.99 for a one pound box. What is the price per ounce? Round your answer to the nearest Penney
asked
Apr 7, 2021
71.6k
views
0
votes
Cereal costs $3.99 for a one pound box. What is the price per ounce? Round your answer to the nearest Penney
Mathematics
high-school
Patrick Graham
asked
by
Patrick Graham
6.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
I’ll help ASAP I’m doing same thinggg
Paraskevas Ntsounos
answered
Apr 9, 2021
by
Paraskevas Ntsounos
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
about 33 cents each i think
Explanation:
Jake Marsh
answered
Apr 11, 2021
by
Jake Marsh
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.8m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
A bank offers a 4% annual interest rate for a savings account. Juan puts $5,000 into an account to save for college. How much will be in the account after a year?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org