36.2k views
1 vote
A pack of 12 pens costs £3.60 . How much does one pen cost ?

2 Answers

2 votes
30cents
Divide 3.60 by 12 = 0.3
User Andrew Buss
by
8.1k points
4 votes

30 cents

Explanation:

User Ngoldbaum
by
8.0k points

Related questions

asked Jan 7, 2021 73.8k views
Grandinero asked Jan 7, 2021
by Grandinero
8.0k points
1 answer
4 votes
73.8k views
asked Dec 26, 2023 136k views
Blundin asked Dec 26, 2023
by Blundin
8.6k points
1 answer
13 votes
136k views