menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A pack of 12 pens costs £3.60 . How much does one pen cost ?
asked
May 26, 2022
36.2k
views
1
vote
A pack of 12 pens costs £3.60 . How much does one pen cost ?
Mathematics
college
Hallgeir Engen
asked
by
Hallgeir Engen
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
30cents
Divide 3.60 by 12 = 0.3
Andrew Buss
answered
May 26, 2022
by
Andrew Buss
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
30 cents
Explanation:
Ngoldbaum
answered
May 31, 2022
by
Ngoldbaum
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 7, 2021
73.8k
views
12 pens cost £3.00. How many pens can be bought for £8?
Grandinero
asked
Jan 7, 2021
by
Grandinero
8.0k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
73.8k
views
asked
Sep 13, 2021
19.0k
views
A pencil case for £3.99 a packet of pens for £2.49 a calculator for 4.99 she pays with a £20 note how much change will she receive
Mark Eric
asked
Sep 13, 2021
by
Mark Eric
8.4k
points
Mathematics
college
2
answers
0
votes
19.0k
views
asked
Dec 26, 2023
136k
views
Five pens cost £3.25. What is the cost of 9 pens?
Blundin
asked
Dec 26, 2023
by
Blundin
8.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
13
votes
136k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org