menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Paden pays $2.10 for 5 1/4 pounds of bananas. Alyssa pays $3.25 for 6 1/2 pounds of bananas. Which is a better buy?
asked
Jun 17, 2019
227k
views
2
votes
Paden pays $2.10 for 5 1/4 pounds of bananas. Alyssa pays $3.25 for 6 1/2 pounds of bananas. Which is a better buy?
Mathematics
high-school
Mbouzahir
asked
by
Mbouzahir
5.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer is the 3.25 one
Akhan
answered
Jun 18, 2019
by
Akhan
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
The 3.25 one
Explanation:
Stephen Chung
answered
Jun 22, 2019
by
Stephen Chung
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.8m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Ten gallons of paint were poured into two containers of different sizes. Use one variable to express the amount poured into each container
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org