19.6k views
5 votes
Ariza paid $13.50 for 10 bottles of juice. Each bottle costs the same price. What is the price of one bottle of juice? $0.14 $0.74 $1.35 $3.50

User Amal
by
5.8k points

2 Answers

3 votes
it is 1.35.. because that times 10 equals the answer
User Justcodin
by
5.9k points
3 votes

Answer:

1.35

Explanation:

13.50 divided by 10 = 1.35

User Burak Cakir
by
5.6k points