menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Ariza paid $13.50 for 10 bottles of juice. Each bottle costs the same price. What is the price of one bottle of juice? $0.14 $0.74 $1.35 $3.50
asked
Oct 2, 2021
19.6k
views
5
votes
Ariza paid $13.50 for 10 bottles of juice. Each bottle costs the same price. What is the price of one bottle of juice? $0.14 $0.74 $1.35 $3.50
Mathematics
college
Amal
asked
by
Amal
5.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
it is 1.35.. because that times 10 equals the answer
Justcodin
answered
Oct 3, 2021
by
Justcodin
5.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
1.35
Explanation:
13.50 divided by 10 = 1.35
Burak Cakir
answered
Oct 7, 2021
by
Burak Cakir
5.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.3m
questions
8.4m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
What is distributive property ?
What is the measure of xyz
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org