menu
QAmmunity.org
Recent activity by Wfgeo
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Wfgeo
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Wfgeo
Filter
User Wfgeo
Recent activity
All questions
All answers
Rewrite these sentencesusing the correct direct object pronoun;4. Él prepara el desayuno. 2. Yo quiero comprar las flores.
asked
Dec 8, 2023
Spanish
college
1
answer
222k
views
61x5-4324654321₁Mark this and return(25)(4,2)2 3 4 5 X(1,-1)What is the equation, in point-slope form, of the linethat is perpendicular to the given line and passesthrough the point (2, 5)?Oy+5=x+2Oy-2-x-5Oy-5=-(x-2)Oy+2=-(x
asked
Dec 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
228k
views
How was the effect of the war felt across social classes from wealthy slave owners to small farmers in the South? As slavery was abolished, the federal government reimbursed slave owners' losses. All money
answered
Oct 31, 2023
History
college
2
answers
68.7k
views
Determine the mass of sodium hydroxide in 5.00dm3 of 0.125moldm3
asked
Sep 19, 2023
Chemistry
college
1
answer
156k
views
Which of the following did Patriots tend to be? A. Elected officials B. Southern C. Land owning D. Elite class
answered
Jun 29, 2023
History
high-school
2
answers
112k
views
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!I BEG YOU
answered
May 23, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
70.9k
views
1. Your company needs to lease office space in two buildings. The annual cost is $24.75 per square foot in the first building that is near downtown and $17 per square foot in the second building that is
asked
Apr 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
157k
views
In △GHI, m∠G = (9x - 2), m∠H = (3x - 19), and m∠I = (3x + 6)". Find m∠G.
asked
Mar 28, 2023
Mathematics
college
1
answer
193k
views
It is the end of the month and you have only $20 left. You have no food in your house. You go to the store and your food will cost $15. While in line you see a movie you want to watch on sale for $20.
asked
Mar 13, 2023
Social Studies
high-school
1
answer
158k
views
Phylogenetic trees illustrate our hypothesis regarding the evolutionary relationship between organisms. Why is the 16s gene (small ribosomal subunit rRNA) useful for defining a molecular phyologeny? A)
answered
Feb 4, 2023
Biology
high-school
1
answer
138k
views
6th grade math help me pleaseeeeee
answered
Dec 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
71.5k
views
An angle measures 22° more than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle?
answered
Dec 2, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
44.4k
views
It costs $3.00 for 45 gallons of detergent. What is the cost per gallon of detergent? *
answered
Nov 13, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
32.7k
views
"√2n-5 = 10." Please Show Step By Step
answered
Nov 7, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
60.9k
views
Simplify the expression
asked
Oct 16, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
96.8k
views
More help im dum lol
answered
Oct 3, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
63.0k
views
Give everyday examples of exothermic and endothermic reactions
answered
Aug 17, 2022
Chemistry
high-school
2
answers
40.0k
views
Determine if the following triangles are similar. Show all work to justify your answer. If they are similar write the correct similarity statement for the triangles.
asked
Jul 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
40.6k
views
I am a multiple of 3. I am an even number. The number in my ones place is double the digit in my tens place. What number am I? Plz answer
asked
Jun 25, 2022
Mathematics
college
2
answers
173k
views
[04.04] Which best describes the current atomic theory?
answered
Jun 23, 2022
Physics
high-school
2
answers
140k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.5m
answers
Search QAmmunity.org