menu
QAmmunity.org
Answers by Vadim Loboda
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Vadim Loboda
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Vadim Loboda
Filter
User Vadim Loboda
Recent activity
All questions
All answers
D. Complete the sentences with the Future be going to of the verbs in the box. make fly visit have do not play plant 1. We____________to London tomorrow. 2.I______________a new start. 3. Josh___________tennis
answered
Dec 8, 2023
English
college
5
votes
57.5k
views
Drag and drop the answer into the box to match each point to its coordinates. (-1//1/2,1/4)
answered
Sep 24, 2023
Mathematics
college
5
votes
182k
views
R is the midpoint of line segment of PQ. PR is 3x + 6 and RQ is 5x - 2.Find the followingX:PR:RO:PQ:
answered
Apr 18, 2023
Mathematics
college
4
votes
91.2k
views
Deaths due to lifestyle diseases have declined since the early 1900's
answered
Jan 12, 2023
Health
high-school
10
votes
211k
views
Using the information from the previous question, find the equation in standard form for the area of the fenced-in section in terms of the length of the field. (area = length • width)
answered
Nov 21, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
138k
views
CAN SOMEONE HELP? Thank you
answered
Sep 29, 2022
Mathematics
college
5
votes
218k
views
I need help answering this for homework
answered
Sep 19, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
183k
views
Find the area of this figure 15ft 10ft 10ft 5
answered
Sep 13, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
203k
views
Someone please help me ASAP! Worth 10 points
answered
Sep 11, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
43.6k
views
A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes, $7.75 for 2.5 pounds of broccoli, and $2.45 for 2.5 pounds of pears. What is the unit price of the pears?
answered
Aug 8, 2022
Mathematics
middle-school
3
votes
73.6k
views
Components of bone over time: A. Show no change. B. Show change C. Show flexibility D. Stay soft
answered
May 24, 2022
Health
high-school
5
votes
80.5k
views
* Which does NOT describe SLOPE? unit rate rate of change "per" initial value
answered
Apr 26, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
86.1k
views
Harcourt Manufacturing (HM) has the capacity to produce 10,000 fax machines per year. HM currently produces and sells 7,000 units per year. HM currently leases its excess capacity for a rental fee of $12,
answered
Apr 18, 2022
Business
college
6
votes
170k
views
HELP ME PLEASEEEWWWW
answered
Feb 22, 2022
Mathematics
college
5
votes
209k
views
NEED HELP PLS Find the value of X. Round to the nearest tenths place
answered
Jan 1, 2022
Mathematics
college
4
votes
35.8k
views
The shortage of water in South Sudan plays a significant role in everyday life. Which of the following quotes from Salva Dut’s TED Talk BEST explains the impactful role water plays for ALL SUDANESE people?
answered
Dec 29, 2021
English
high-school
3
votes
95.7k
views
What is 4/10 times 8/10???
answered
Dec 19, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
89.4k
views
A 4-cup bottle of shampoo costs $18.36. What is the price per pint?
answered
Nov 29, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
146k
views
What is 1.25 simplified
answered
Sep 27, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
217k
views
Complete the constructed response: Gerald often put the safety of his baby sister before his own safety. It sometimes resulted in his receiving beatings from Jordan, his step-father. In our society, we
answered
Sep 24, 2021
English
middle-school
2
votes
126k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.6m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org