menu
QAmmunity.org
Recent activity by UdaraWanasinghe
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by UdaraWanasinghe
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by UdaraWanasinghe
Filter
User UdaraWanasinghe
Recent activity
All questions
All answers
I need help with this math question
asked
Dec 22, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
43.2k
views
Wholesale price is 187.14 retail price is 247.02 what is the markup in dollars?
asked
Jul 8, 2023
Mathematics
college
1
answer
103k
views
(07.06) Which of the following graphs shows all the possible values for a number that is more than 8? Number line with closed circle on 8 and shading to the left. Number line with closed circle on 8 and
asked
Jun 13, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
216k
views
L00K AND ANSWER PLS :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
asked
Apr 19, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
12.4k
views
What are the advantages of Internet
asked
Mar 21, 2023
Social Studies
college
2
answers
122k
views
Find the coordinates of the other endpoint of the segment, given its midpoint and one endpoint. (Hint: Letmidpoint (2,9), endpoint (1, -3)
asked
Mar 19, 2023
Mathematics
college
1
answer
29.1k
views
Graph the system of inequalities to show all possible solutions. {y<3x-2 {y ≥ -x+3
answered
Mar 9, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
105k
views
The -axis is labeled for the input value or ? The -axis is labeled for the input value or ?
answered
Jan 20, 2023
Mathematics
college
1
answer
200k
views
Consideras que el poeta ve el mundo de la misma manera que lo describe?
answered
Dec 16, 2022
Spanish
high-school
1
answer
166k
views
A new car is purchased for 23700 dollars. The value of the car depreciates at 13% per year. To the nearest year, how long will it be until the value of the car is 8000 dollars?
answered
Dec 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
158k
views
A boat travels 24 km in 90 minutes what's the average speed?
asked
Oct 8, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
136k
views
How can I use who in relative cl ause
answered
Oct 2, 2022
English
high-school
2
answers
202k
views
17 apples and 12 oranges cost $10.44. 3 apples and 4 oranges cost $2.84. How much does 1 orange cost?
answered
Sep 30, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
182k
views
how did abraham lincoln's actions during the civil war show how he was a skilled and military strategist
answered
Sep 24, 2022
History
high-school
2
answers
175k
views
• In Sighet, the Jews were forced a. To clean the street gutters b. To farm for the German officers c. To wear a yellow star d. To build new houses for the Hungarian police
answered
Sep 20, 2022
History
college
1
answer
197k
views
What are ice caps on Mars made off
asked
Sep 15, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
96.6k
views
What did it feel like to be in a conversation where you failed to understand something that the other person is trying to say?
answered
Jul 20, 2022
History
college
2
answers
35.3k
views
What is 3/5 −(−2 1/4)? Write the answer as a mixed number in simplest terms.
asked
Jul 16, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
47.6k
views
Which of the following could be the side lengths of a triangle? A 9, 14, 25 10, B 13, 24 13, C 18, 30 D 15, 19, 36
asked
May 10, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
154k
views
Explain the use of NBT
answered
Feb 27, 2022
English
college
1
answer
141k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org