menu
QAmmunity.org
Answers by Stunnaman
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Stunnaman
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Stunnaman
Filter
User Stunnaman
Recent activity
All questions
All answers
Writing diary Imagine yourself one of the Plymouth settlers, and write a diary chronicling several days of your adventures. Consider including details of your problems with weather, animals, food clothes,
answered
Oct 2, 2023
English
college
4
votes
209k
views
2. Mary's pet gerbil is 1/3 of a foot long. How many inches long is the gerbil? A. 6 inches B. 3 inches C. 5 inches D. 4 inches What is the answer!!!!!
answered
Jul 2, 2023
Mathematics
college
6
votes
133k
views
Use the following list to answer question 89 Global media Hollywood movies Global advertising • Global pop culture The above items are a list of A. globalizing influences on identity B. globalizing influences
answered
Jun 22, 2023
Social Studies
college
3
votes
82.0k
views
9x+7y=256 and 3x+5y=125
answered
May 19, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
180k
views
Which was the primary cause of diseases among indigenous peoples? a lack of proper vaccinations the spread of the fur trade poor diets and sanitation losses on the battlefield.
answered
May 1, 2023
Health
high-school
5
votes
143k
views
Find the degree measure of the angle or the intercepted arc indicated in each figure. I’m struggling with number 8 :(
answered
Feb 22, 2023
Mathematics
college
5
votes
193k
views
Which point represents the opposite of 0 on the number line? A) -5 B) -2 C) 0 D) 2 E) 7
answered
Nov 15, 2022
Mathematics
middle-school
2
votes
112k
views
-108y^4 - 4y I just need the steps, screw the answer if you want.
answered
Nov 10, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
208k
views
What principle is best red present here
answered
Oct 16, 2022
Arts
college
14
votes
175k
views
(1, 2) and (3, -2). writing equations in slope intercept form
answered
Sep 4, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
131k
views
You buy a six pack of Gatorade for $9.00. What is the unit price or the price per bottle?
answered
Aug 28, 2022
Mathematics
college
3
votes
182k
views
TRUE OR FALSE? Revision is the last step of writing and is limited to proofreading for spelling and punctuation errors.
answered
Jul 26, 2022
English
high-school
7
votes
80.2k
views
I need advice everybody i like somebody so can somebody plss tell me what to say to her and how :
answered
Jun 9, 2022
Mathematics
high-school
9
votes
18.5k
views
I don’t understand this equation. m= -3 and b = 3
answered
Jun 8, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
49.8k
views
Describe ten importance of using a computer
answered
May 19, 2022
English
college
4
votes
22.4k
views
PLEASE HELP ITS DUE SOON
answered
May 2, 2022
English
high-school
5
votes
8.6k
views
Write an equation of the perpendicular bisector of the segment with endpoints (3,-7) and (-5,3) writing non-integers as simplified fractions:
answered
Mar 17, 2022
Mathematics
college
5
votes
120k
views
How come military influence grew in Japan?
answered
Mar 11, 2022
History
high-school
9
votes
152k
views
Find the GCF of 24 and 108. The GCF is 4. The GCF is 3. The GCF is 12. The GCF is 2.
answered
Oct 31, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
195k
views
How many apples does ori have in all she said she have 8 but is it correct?
answered
Oct 16, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
129k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org