menu
QAmmunity.org
Answers by Spook
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Spook
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Spook
Filter
User Spook
Recent activity
All questions
All answers
The value of the function f(x) is 600 when x=0 and decreases by 9% for every one-unit increase in x. Complete the equation that represents the function f(x) (If you could explain how that'd be great but
answered
Jan 9, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
41.3k
views
What is the APR of a payday loan for $730 due in 15 days that charges a $75 fee? A. 25% B. 250% C. 2500% D. 2.5%
answered
Jun 20, 2020
Mathematics
high-school
7
votes
234k
views
Data Bias On a survey of high school seniors they are asked: What state do you live in? How likely are you to attend college in your home state? (on a scale of 1-5, 5 meaning "very likely") What do you
answered
May 24, 2020
Social Studies
high-school
2
votes
225k
views
In year 1, iris king bought a diamond necklace for her own use at a cost of $10,000. in year 6, when the fair market value was $12,000, iris gave this necklace to her daughter, ruth. no gift tax was due.
answered
May 18, 2020
Business
high-school
3
votes
16.5k
views
Necesito 2 oraciones para cada palabra: yo duermo, yo digo, yo tengo, yo pongo, yo traigo, yo voy, yo hago, yo vengo, yo sueño y yo parezco. PERO CADA PALABRA NECESITA TENER EL “YO” EN EL PRINCIPIO. ENGLISH
answered
Feb 25, 2020
Spanish
middle-school
2
votes
70.7k
views
I need help 9 through 18!Thank youuu!!
answered
Oct 29, 2019
Mathematics
middle-school
2
votes
228k
views
Jane buys a bag of 16 tangerines for $3.84 find the unit price in dollars
answered
Sep 4, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
31.2k
views
Which stage of mitosis is known as the “preparing to divide” stage?
answered
Jun 27, 2019
Advanced Placement (AP)
high-school
4
votes
193k
views
What’s 4 fifths divide by 8
answered
Jun 13, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
99.6k
views
Imani spent half of her weekly allowance playing mini-golf. To earn more money her parents let her wash the car for $4. What is her weekly allowance if she ended with $12? Question 10 options: a. $10.50
answered
Mar 25, 2019
Mathematics
high-school
4
votes
134k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.8m
answers
Search QAmmunity.org