menu
QAmmunity.org
Recent activity by SirineBEJI
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by SirineBEJI
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by SirineBEJI
Filter
User SirineBEJI
Recent activity
All questions
All answers
Why is a real estate license not sufficient when selling investment opportunities in a large real estate project that will involve multi-use properties? (a) Because a licensee cannot sell a partial interest
answered
Dec 30, 2024
Business
high-school
1
answer
553
views
Converting 5000 atm to N/M²
answered
Oct 26, 2024
Mathematics
college
1
answer
207k
views
Select the button that matches each action of balboa to the theme it bests supports. those in power live in fear of rebellion. those in power must be ruthless to gain obedience. balboa trains the war dogs
asked
Oct 18, 2024
Social Studies
high-school
1
answer
108k
views
Which of the following is a test of controls for the transaction assertion of completeness for revenue? A) Test a sample of sales invoices for authorized customer orders. B) Review sales orders for proper
asked
Jun 1, 2024
Business
high-school
1
answer
2.2k
views
Na2SiO3 (s) + 8HF(aq) → H2SiF6 (aq) + 2NaF(aq) + 3H2O (l) How many moles of HF are needed to react with 87.44 mol of Na2SiO3? How many grams of NaF form when 0.94 mol of HF reacts with excess Na2SiO3?
answered
Mar 15, 2024
Chemistry
high-school
1
answer
60.7k
views
20 points!! For your assessment, choose one of your favorite songs. Start with the details like the title, and the artist who originally performed it. Then describe how you could change your song to the
asked
Mar 2, 2024
Arts
high-school
2
answers
110k
views
If Mrs Anderson gives her class a test and decides to record the amount of time Finnish there and compare that to the grade each student gets on the test. Is this a function or a relation?
asked
Jan 23, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
82.6k
views
Out a certain function machine, and input of three has an output of negative sex. And input of -2 has an output of four. And input zero has an output of zero. Which of the following phrases describes the
answered
Sep 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
234k
views
Question 3The length of a rectangle is 5 less than three times the width. Ifthe perimeter is 174, which equation could be used to find thedimensions?A4x - 5 = 1746x - 10 = 174B8x - 10 = 174D8x = 1741 point
asked
Sep 20, 2023
Mathematics
college
1
answer
84.6k
views
The only way to recover from sleep deprivation is to __________. A. take medication B. get recovery sleep C. consume caffeine D. exercise vigorously
answered
Aug 8, 2023
Social Studies
college
2
answers
22.4k
views
f(x)=x^(2) +2x-24
answered
Jul 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
207k
views
Solve the math problem
asked
Jun 26, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
173k
views
What year did the founder of Islam was born And who was he
answered
May 28, 2023
History
college
2
answers
201k
views
There is a pair of parallel sides in the following shape units^2
answered
May 23, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
160k
views
Rewrite each subtraction expression as addition. Solve the new expression. -8 - (+4)
answered
May 12, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
148k
views
1 Select the correct answer. Which set of vertices forms a parallelogram? OA. OB. OC. OD. A(2, 4), B(3, 3), C(6, 4), D(5, 6) A(-1, 1), B(2, 2), C(5, 1), D(4, 1) A(-5, -2), B(-3, 3), (3, 5), D(1, 0) A(-1,
answered
Mar 16, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
175k
views
Water makes up 3.4 of a person's weight. If a student weighs 100 lbs., how much of his weigh is water?
asked
Dec 28, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
105k
views
A recipe calls for 12 ½ cups of oats. If two times the recipe needs to be made, what amount of oats will be required?
answered
Dec 22, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
97.8k
views
Which of the following is NOT a possible UNIT for the phrase "King Henry Died Unexpectedly Drinking Chocolate Milk?
asked
Dec 19, 2022
Mathematics
middle-school
1
answer
223k
views
A 9-yard roll of white paper costs $1.98. What is the unit price?
answered
Oct 27, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
96.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org