menu
QAmmunity.org
Recent activity by Sharad Ahire
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Sharad Ahire
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Sharad Ahire
Filter
User Sharad Ahire
Recent activity
All questions
All answers
Question of the day i really need help plsss
asked
Sep 28, 2023
Social Studies
high-school
1
answer
36.5k
views
The average, or mean, D, of three exam grades, x, r, and v, is given by the following formula. X+r+V D 3 (a) Solve the formula for v. (b) Use the formula in part (a) to solve this problem. On your first
answered
Aug 22, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
75.2k
views
What is the answer for 1/ 2−6=10
answered
Aug 22, 2023
Mathematics
college
1
answer
26.3k
views
How do I find the current price of a stock when the rate is not constant? Please give a formula step by step answer I'm so confused
asked
May 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
44.8k
views
In point of fact, it is always better for spouses to vacation together. Question 3 options: a. fact b. opinion c. both fact and opinion
asked
Mar 13, 2023
English
college
2
answers
72.7k
views
Discuss the implications of “agreeing to disagree.”
asked
Mar 3, 2023
Health
high-school
1
answer
198k
views
God in America part 3 notes
answered
Mar 2, 2023
History
high-school
1
answer
18.9k
views
David married Amy and had a child with her. Is it possible that David's child could be affected with the same genetic disorder as Parker and Catherine? How do you know?
asked
Feb 16, 2023
Biology
high-school
2
answers
104k
views
In AMNO, m M = (6x + 1)º, mZN = (3x – 10)", and m2O = (x + 19)°.Find mZN.
asked
Jan 7, 2023
Mathematics
college
1
answer
193k
views
Conjugate the verb avoir--- Nous ______________________ une table. Ils ________________________ des livres. Tu n’ _____________________ pas une télé. Vous ___________________ une lampe. NO LINKS I WILL
asked
Dec 26, 2022
French
college
1
answer
123k
views
Help me pleasseee!!!
asked
Dec 8, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
51.9k
views
2. Ella (vio, oyó) un concierto. 3. Ella compró las entradas en (la película, la taquilla). 4. Ella (entendió, aprendió) la película porque estudia español en la escuela. 5. Dan (una estatua, una exposición)
answered
Nov 14, 2022
Spanish
college
1
answer
51.8k
views
12 donuts cost $6.96. What is the unit rate for one donut?
asked
Sep 15, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
60.9k
views
Solve the equation y = ex for x.
answered
Sep 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
11.6k
views
FIND THE MISSING SIDE OF THE TRIANGLE
asked
Aug 6, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
123k
views
A family buys 6 tickets to a show. They also pay a $3 parking fee. They spend $27 to see the show and park. A. Find the solution to the equation you chose for the story above. B. Explain what the solution
answered
Jun 26, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
179k
views
Rotate the point 832° to within 10°.
asked
Jun 16, 2022
Advanced Placement (AP)
college
1
answer
135k
views
The pedigree of Seattle Slew, a racehorse considered by some to be one of the fastest horses that ever lived, includes very fast horses on both his mother's side and his father's side. Seattle Slew most
asked
May 4, 2022
Biology
high-school
1
answer
165k
views
PLEASE HELP!!!!! Arron had 7 boards measuring 2 1/4 ft. each. How long are all the boards if placed end to end? Just put the answer not feet.
answered
Apr 15, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
167k
views
Defining the research problem and research objectives is often regarded as the most difficult step in the marketing research project. Although this step is challenging, it is critically important because
answered
Apr 7, 2022
Business
college
1
answer
151k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org