menu
QAmmunity.org
Answers by Shabbir Panjesha
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Shabbir Panjesha
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Shabbir Panjesha
Filter
User Shabbir Panjesha
Recent activity
All questions
All answers
Two blueberry farms are similar in shape. The ratio of the side lengths of the farms is 4:5, and the smaller farm has a perimeter of 360 yards. The cost to dig a trench is $0.75 per yard. What is the cost
answered
Nov 26, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
202k
views
Which pronoun correctly completes the second sentence? J'ai deux petits lapins que j'aime beaucoup! Je fais des câlins. O A. nous OB. les O c. leur OD. vous Reset Next
answered
Jun 11, 2023
French
high-school
4
votes
49.0k
views
How are water born diseases transmitted ?Explain.
answered
May 10, 2023
Health
high-school
12
votes
234k
views
Find 7x-12. x=-10. Please help me. I do not understand!!!!!
answered
Mar 13, 2023
Mathematics
college
8
votes
50.5k
views
Two sumo wrestlers run into each other. One wrestler has a mass of 120kg and the other (sumo wrestler 2) has a mass of 130kg. Sumo wrestler 1 runs 4.20 m/s in the positive direction at sumo wrestler 2
answered
Mar 12, 2023
Physics
college
4
votes
152k
views
Simplify "-48×20×-1×-5"
answered
Nov 29, 2022
Mathematics
college
4
votes
47.2k
views
Are you wondering how to use must, might, may, should, could, and can't - as well as their past versions (must have, couldn't have, etc.)?
answered
Nov 23, 2022
English
high-school
1
vote
228k
views
Unit rate for $128 for food for 16 dogs please its friday i need this
answered
Nov 14, 2022
Mathematics
college
9
votes
70.4k
views
I need help with this problem.
answered
Jun 11, 2022
Mathematics
college
0
votes
201k
views
Imagine that you just graduated from high school and you want to move out of your parents' house and rent your own apartment. You realize that the rent for apartments is very high. The rent is $1,300 for
answered
May 29, 2022
History
college
11
votes
177k
views
5) Payton runs a kiosk on Route 66. Half the canned drinks in stock were sold out and empty cans were sent for recycling. Payton bought 68 more canned drinks to restock the kiosk. If there is a total of
answered
May 8, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
19.4k
views
One way an author uses direct characterization is by telling the reader the about the character through
answered
Apr 30, 2022
English
high-school
0
votes
80.2k
views
Some believe that legislators should act as __________ who use their best judgment to make policy in the interests of
answered
Mar 19, 2022
Social Studies
high-school
4
votes
65.7k
views
Discuss the larger social, political, and historical events and how they influence the film. Can someone explain this to me but, simpler.
answered
Jan 1, 2022
Arts
high-school
0
votes
5.5k
views
Can someone please answer this i Dont understand
answered
Nov 16, 2021
Mathematics
college
6
votes
132k
views
Dearest Kitty, It seems like years since Sunday morning. So much has happened it's as if the whole world had suddenly turned upside down. But as you can see, Kitty, I'm still alive, and that's the main
answered
Oct 29, 2021
English
high-school
6
votes
160k
views
A company has beginning inventory of 300 units at $ 5.25 each; They purchased 400 units at $ 6.00 each on June 2; On June 15, they also purchased 500 units at $6.75 each. A physical count of merchandise
answered
Oct 27, 2021
Business
high-school
3
votes
181k
views
What is the USDA’s job in good?
answered
Oct 14, 2021
Arts
middle-school
3
votes
170k
views
What is the equivalent ratio of 3/10
answered
Oct 4, 2021
Mathematics
college
1
vote
141k
views
4 If 2k - 4 = 12, what is the value of 2k + 1?
answered
Sep 20, 2021
SAT
college
3
votes
170k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org