menu
QAmmunity.org
Answers by Sadmansh
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Sadmansh
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Sadmansh
Filter
User Sadmansh
Recent activity
All questions
All answers
Why do plants look green?
answered
Jul 24, 2022
Biology
high-school
13
votes
29.8k
views
Please helpppp meee 20 pts Identify the arrows that show the correct direction of heat transfer.
answered
Jun 10, 2022
Physics
middle-school
1
vote
144k
views
5/32×7= multiplicación de fracciones, paso paso por favor rápido para hoy doy 5
answered
Feb 25, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
32.1k
views
Ano ang scientific method
answered
Dec 15, 2021
Chemistry
college
2
votes
38.4k
views
What are the solutions to this equation? 7x2 − 28 = 0
answered
Nov 30, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
89.5k
views
Help ASAP please Thank you
answered
Nov 25, 2021
English
college
3
votes
231k
views
A tub has a mass of 0.650 kg and 0.350 kg of rocks are put in it. It floats in fresh water with the top of the tub level with the water line. What is the volume of the tub? PLEASE HELP!!!
answered
Nov 4, 2021
Physics
high-school
4
votes
30.6k
views
At what forward voltage does a diode conduct a current equal to 10,000 Is ? In terms of Is , what current flows in the same diode when its forward voltage is 0.7 V?
answered
Oct 23, 2021
Engineering
college
2
votes
207k
views
Find the slope of the line graphed below.
answered
Sep 28, 2021
Mathematics
college
3
votes
206k
views
Which expression is equivalent to (7^-8)(7^3)
answered
Sep 12, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
129k
views
What is the velocity of galaxy mice
answered
Aug 10, 2021
Physics
high-school
4
votes
150k
views
Surface area of 1x1x8
answered
Jul 25, 2021
Biology
high-school
4
votes
101k
views
What rights are included in both the Florida declaration of rights and the us constitution
answered
Jul 2, 2021
Social Studies
high-school
3
votes
227k
views
6th grade math helppp
answered
Jun 21, 2021
Mathematics
college
2
votes
79.9k
views
A bakery offers a sale price of $3.10 for 4 muffins. What is the price per dozen?
answered
Mar 27, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
63.1k
views
25 points help pls, quickly too
answered
Mar 14, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
74.2k
views
What term describes the tendancy of an object to resits change in motion
answered
Feb 22, 2021
Physics
high-school
7
votes
196k
views
As an estimation we are told £3 is €4. Convert €10.80 to pounds. Give your answer rounded to 2 DP.
answered
Jan 19, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
37.3k
views
A. Place the following events of the quinceañera in order. Notice the activities she does TO HERSELF are reflexive! 1. Se divierte mucho. 2. Se maquilla después de secarse. 3. Se arregla el pelo. 4. Baila
answered
Nov 26, 2020
Spanish
middle-school
2
votes
207k
views
Read the following passage from "The Cabuliwallah."I took them and was going to pay him, but he caught my hand and said: "you are very kind, sir! Keep me in your recollection; do not offer me money! You
answered
Sep 8, 2020
English
college
2
votes
117k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org