menu
QAmmunity.org
Answers by Rzaaeeff
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Rzaaeeff
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Rzaaeeff
Filter
User Rzaaeeff
Recent activity
All questions
All answers
Suppose that an individual has a body fat percentage of 19.7% and weighs 167 pounds. How many pounds of her weight is made up of fat? Round your answerto the nearest tenth
answered
Oct 1, 2023
Mathematics
college
6
votes
20.6k
views
What is 4/10 in simplest form?
answered
Jul 1, 2023
Mathematics
college
10
votes
203k
views
What forms most of the northern border of Ohio? Lake Michigan Lake Huron Lake Superior Lake Erie
answered
Jun 23, 2023
History
college
7
votes
120k
views
Graph the system below and write its solution. y= 2x + 2. x-2y=-7 Note that you can also answer "No solution" or "Infinitely many
answered
Nov 19, 2022
Mathematics
college
8
votes
117k
views
What happens when oxygen atoms share electrons?
answered
Oct 25, 2022
Biology
college
6
votes
211k
views
Put these numbers in order, smallest to largest. 0.77 0.777 0.707 0.077 0.7 0.077
answered
Aug 21, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
157k
views
A baker has 18 boxes for donuts he ended up making 763 donut and splitting them evenly between the boxes how many extra do nuts did he end up with
answered
Apr 17, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
218k
views
Help with the only 2
answered
Apr 9, 2022
Mathematics
middle-school
3
votes
37.5k
views
Ammonia gas and water (H20) reaction to form household ammonia, which contains NH4 and OH ions. What is the formula for ammonia gas? Name the elements in the compound. In what ratio are they presented
answered
Dec 9, 2021
Chemistry
high-school
1
vote
195k
views
The answer is: x is choose your answer
answered
Sep 30, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
185k
views
How do you find distance please help very fast.
answered
Sep 4, 2021
Chemistry
college
4
votes
150k
views
Peas contain 250 kJ per 100 g. You would use the equivalent of 600 g of peas if you slept for .
answered
Aug 29, 2021
Chemistry
middle-school
6
votes
229k
views
A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?
answered
Aug 24, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
77.0k
views
D=rt solve the equation for t
answered
Jun 27, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
195k
views
Plz help me with this
answered
Jun 12, 2021
History
college
6
votes
148k
views
The tone of the passage indicates that the author A) is straving to death. B) has a health problem. C) is shipwrecked on an island D) chose to live in a deserted place. Stranded Tracy Wilson APRIL 25.
answered
Jun 8, 2021
English
high-school
5
votes
52.1k
views
To what extent did the idea of assimilation succeed and fail in regards to Native Americans?
answered
May 21, 2021
History
high-school
7
votes
28.8k
views
What type of triangle has three angles whose measure are less than 90°?
answered
Apr 22, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
23.3k
views
|-46| Evaluate your expression
answered
Feb 8, 2021
Mathematics
college
3
votes
145k
views
Solve y" + 5y' + 6y = 6t2 + 4t y(0) = y' (O) = 0
answered
Sep 10, 2020
Mathematics
college
2
votes
212k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org