menu
QAmmunity.org
Answers by Rahul Shewale
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Rahul Shewale
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Rahul Shewale
Filter
User Rahul Shewale
Recent activity
All questions
All answers
If a jam jar contains 440g and costs £1. 54,what is the price per gram
answered
Jul 26, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
27.8k
views
How many 1/8 pieces are in 4 3/8
answered
Jun 18, 2023
Mathematics
college
5
votes
58.6k
views
If you blend 2 scoops of chocolate ice cream with 1 cup of milk, you get a milkshake with a stronger chocolate flavor than if you blended 3 scoops of chocolate ice cream with 2 cups of milk. Explain or
answered
May 9, 2023
Mathematics
high-school
12
votes
146k
views
What was the role of Moses in the Exodus, according to the Torah?
answered
Sep 7, 2022
Social Studies
high-school
3
votes
30.5k
views
A population of 2200 beetles is too large to sustain and decreases in population each month at a rate of 5%. How would you write your growth rate, b?
answered
Sep 7, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
204k
views
The kind of farming techniques used by India then and now. Atleast 5-10 points please
answered
Aug 5, 2022
Social Studies
high-school
1
vote
17.4k
views
Can someone show work for these answers here.I will give extra points if you answer
answered
Jul 30, 2022
Mathematics
high-school
9
votes
191k
views
How do an object's mass and velocity relate to its momentum?
answered
Jun 7, 2022
Physics
high-school
6
votes
62.5k
views
Everyone reacts to stress in the same way. Please select the best answer from the choices provided. True or False?
answered
Mar 22, 2022
Health
high-school
6
votes
20.6k
views
Me pueden ayudar con esto porfavor El numero 6
answered
Jan 23, 2022
Spanish
college
2
votes
226k
views
Find the COMMON NAME, the GENUS and the SPECIES of one MARINE roundworm or ribbon worm, and tell me two cool facts about it.
answered
Dec 18, 2021
Biology
college
4
votes
45.1k
views
What does the underlined word mean in the following sentence? ¡Qué grandes son los dientes del tigre! A. chest B.neck C.nose D.teeth
answered
Dec 18, 2021
Spanish
high-school
2
votes
162k
views
Good X and good Y are substitutes. If the price of good Y increases, then the Group of answer choices 1. demand for good X will decrease. 2. quantity demanded of good X will decrease. 3. demand for good
answered
Nov 26, 2021
Business
high-school
1
vote
62.4k
views
Please help me i need help
answered
May 19, 2021
Social Studies
high-school
3
votes
179k
views
Which of the following shows a result of government regulation of alcohol consumption?Daily alcohol consumption has increasedTraffic fatalities related to alcohol have decreasedOrganizations like SADD
answered
May 6, 2021
Health
high-school
3
votes
146k
views
The term route of entry on an sds refers to the way a ___ enters the body
answered
May 5, 2021
Engineering
college
4
votes
123k
views
One of the reagents below gives predominantly 1,2 addition (direct addition) while the other gives predominantly 1,4 addition (conjugate addition). a) Which major organic product is the result of 1,2 addition?
answered
Apr 1, 2021
Chemistry
college
5
votes
150k
views
What is the treatment of drowning
answered
Mar 18, 2021
Health
college
4
votes
196k
views
Which integer is between 30 and 40 ? A. 5 B. 6 C. 20 D. 35
answered
Feb 12, 2021
Mathematics
high-school
7
votes
157k
views
If anyone uncover a pit or digs one and fails to cover it and an ox or a donkey falls into it , the one who opened the pit must pay the owner for the loss and take the dead animal in exchange, why would
answered
Feb 11, 2021
History
high-school
5
votes
40.7k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org