menu
QAmmunity.org
Answers by Ninapavlich
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Ninapavlich
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Ninapavlich
Filter
User Ninapavlich
Recent activity
All questions
All answers
A home has three bedrooms, 2 baths, a pool, and an attached workshop. The asking price is $ 450,000; the square footage is 2,255 sq ft. What is the price per square foot?
answered
Sep 23, 2023
Mathematics
college
12
votes
76.8k
views
A total of 640 people voted in an election. the circle graph shows the results.
answered
Jul 22, 2023
Mathematics
high-school
10
votes
130k
views
Use the multiplication property of inequality to solve the inequality and graph the solution set on a number line. Find the solution set. -4x≥12
answered
Mar 27, 2023
Mathematics
college
7
votes
101k
views
Ashley saw much of the world through books. She also gathered knowledge of other worlds through books. Ashley had a vivid imagination, and her reading fueled her daydreams. When she daydreamed about her
answered
Dec 30, 2022
English
college
1
vote
199k
views
An alternative design for a canary mechanism place the NULL value just below the return address. What is the rationale for this design decision
answered
Nov 27, 2022
Computers and Technology
college
8
votes
171k
views
The height of a triangle is 2 less than 5 times its base. If the base of the triangle is x feet, and the area of the triangle is 12 square feet, which equation models this situation?
answered
Oct 14, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
134k
views
Answer the following questions.
answered
Aug 14, 2022
Mathematics
middle-school
4
votes
214k
views
.....hhhep Truee or falsee???
answered
Jul 29, 2022
Physics
college
3
votes
27.2k
views
Which statement would best describe the geographical context of Ancient Greece??
answered
Jun 18, 2022
Social Studies
high-school
7
votes
123k
views
A plumber charges $18 for transportation and $27 per hour for repairs. Complete the expression that can be used to find the cost in dollars for a repair that takes h hours. An expression that can be used
answered
Apr 18, 2022
Mathematics
high-school
13
votes
45.8k
views
Number of accounts managed by each sales manager at Force Inc. Box plot 30 40 50 60 70 80 90 100 What percent of sales managers at Force Inc, manage fewer than 35 accounts?
answered
Mar 5, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
169k
views
By making interences based on analysis of a character, the reader is able to determine a character’s A: actions B: development C: theme D: motivation
answered
Oct 30, 2021
English
middle-school
5
votes
60.8k
views
How do you find the point-slope formula for this problem? (-1,7); m= -4
answered
Aug 28, 2021
Mathematics
college
5
votes
85.2k
views
Please help me pls pls plsmps
answered
Jul 31, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
90.1k
views
The Louisiana purchase size of the United States by adding territory that would later become
answered
Jul 29, 2021
History
middle-school
5
votes
200k
views
What are considered good fats
answered
Jul 26, 2021
Biology
college
2
votes
210k
views
The Roman alphabet is used when names run out for naming hurricanes O True O False
answered
Apr 27, 2021
History
high-school
5
votes
219k
views
Menu Multiplying with Fractions Which problems can be solved by performing this multiplication? 3 x 18. select at least 2
answered
Apr 15, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
170k
views
Why did some Americans boycott grapes in the 1960s
answered
Mar 17, 2021
History
high-school
4
votes
27.6k
views
Please thank you for help
answered
Mar 15, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
88.0k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org