menu
QAmmunity.org
Answers by Miroshko
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Miroshko
Ask a Question
Questions
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Miroshko
Filter
User Miroshko
Recent activity
All questions
All answers
Tìm số dư trong phép chia 3^{2020} chia cho 13
answered
Nov 3, 2023
Mathematics
college
7
votes
471k
views
You are buying hamburger meat at the grocery store. The cost for the hamburger meat is $2.38/lb. You are buying 8 pounds of hamburger meat. How much will you pay for the hamburger meat? A $19.04 B $23.
answered
Nov 1, 2023
Mathematics
high-school
14
votes
255k
views
A hockey team has red sweaters, white sweaters, and blue sweaters. The team uses red or blue pants and red or white socks. Find the number ofpossible uniforms.571210
answered
Aug 14, 2023
Mathematics
college
12
votes
323k
views
HELPP what’s the best paints to use when painting a portrait of a horse!!
answered
Aug 12, 2023
Arts
high-school
24
votes
284k
views
What is 5/8 times 1/2
answered
Jul 27, 2023
Mathematics
high-school
10
votes
54.5k
views
True or false:Drug experimentation is when a person’s body needs to have a drug in order to function
answered
May 25, 2023
Medicine
high-school
16
votes
192k
views
Differences in traits, such as hair texture, are determined by differences in - A. the location of sugar groups in DNA. B. sequence of nucleotides in DNA. C. the number of nitrogenous bases in DNA. D.
answered
Nov 26, 2022
Biology
high-school
13
votes
11.2k
views
Are the ratios 16:18 and 1:2 equivalent? yes or no
answered
Aug 9, 2022
Mathematics
middle-school
9
votes
188k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
1.6m
questions
2.0m
answers
Other Questions
Can anybody tell me what’s going on here?
Which sediment has the greatest permeability?
This is referring to the Crucible: What is the dispute between John Proctor and Thomas Putnam? What does this dispute foreshadow? Please and thank you!
Granola costs $1.76 per pound. Write and solve an equation to determine the number of pounds p of granola that can be purchased with $7.04. The equation is: The value of x is
How are proto-stars formed?
Search QAmmunity.org