menu
QAmmunity.org
Recent activity by Liondancer
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Liondancer
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Liondancer
Filter
User Liondancer
Recent activity
All questions
All answers
You ordered food to be delivered through a popular delivery app and added a 20% tip to the total order. You spent $42 in all. How much was the order before you added the tip?
asked
Dec 10, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
13.8k
views
What factor is equivalent to -3/2
asked
Dec 2, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
154k
views
A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price? Submit per kilogram
answered
Nov 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
26.7k
views
I need to solve for x plsss
answered
Nov 14, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
12.3k
views
Why would it be considered a drawback for animal cells to contain cellulose?
answered
Oct 31, 2023
Biology
college
2
answers
161k
views
Upper menu options: 1 3 7 8left menu options: 10 11 12 15
answered
Jul 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
223k
views
what term refers to the process in which the traits of survivng animals or organisms are passed on to future generations while the traits of the animals or organsims that dont survive die along with that
answered
Jun 24, 2023
Geography
high-school
1
answer
169k
views
Due to the Great Depression and the Dust Bowl, what'happened to the lands that farmers owned? A. Farmers were able to sell their lands for a major profit. B. Farmers were able to expand their crops and
answered
May 1, 2023
History
high-school
1
answer
165k
views
A shop advertised a 25% off sale. If a coat is originally sold for $256. What's the decrease in price and sale price
asked
Apr 1, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
103k
views
I need help please I need problem 2
asked
Feb 20, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
27.6k
views
How do I find an overall grade? My scores are: 27.92 out of 30 19.25 out of 17.5 21.88 out of 17.5 11.55 out of 17.5 13.65 out of 17.5 The two scores I got bonus questions right that's why I scored above.
answered
Dec 23, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
208k
views
Label five places in the photo that have a slope.
answered
Dec 9, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
220k
views
401-402 Who dies at the end of this section, once he has seen Odysseus?
answered
Dec 6, 2022
English
high-school
1
answer
66.4k
views
A120 B108 C135 D144 Please help me
asked
Nov 17, 2022
Mathematics
college
2
answers
221k
views
Cal went to the store to buy half liter bottle of water . One bottom cost 3$ but he saw one liter bottle that cost 5$ what is the unit price of a half liter bottle and a one liter
answered
Oct 29, 2022
Mathematics
college
2
answers
161k
views
11.The Erie Canal and the Transcontinental Railroad contributed to the industrial growth by... (A) Increasing populations in the West (B) Decreasing native populations in the West (C) Moving good easier
answered
Oct 21, 2022
History
college
2
answers
9.1k
views
What’s the answer? Pls help
answered
Oct 10, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
208k
views
Which organization is the head of the judicial branch of state government? the governor the House the Supreme Court the lieutenant governor
answered
Oct 5, 2022
Social Studies
high-school
2
answers
80.7k
views
Paul's letter to a church he had not yet visited is:
asked
Sep 18, 2022
History
high-school
2
answers
21.9k
views
I need help with this
asked
Sep 17, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
153k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org