menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price? Submit per kilogram
asked
Nov 20, 2023
26.7k
views
5
votes
A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram
Mathematics
high-school
IgorCh
asked
by
IgorCh
4.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
Answer:
2662
Explanation:
it is really good to this 2.66รท2 X 100
Liondancer
answered
Nov 25, 2023
by
Liondancer
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org