menu
QAmmunity.org
Answers by Lhassan Baazzi
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Lhassan Baazzi
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Lhassan Baazzi
Filter
User Lhassan Baazzi
Recent activity
All questions
All answers
you're a chicken connect once to have a pizza party before spring break so they're ordering pizzas from Long Wong's there are 18 people in your checking account so you're ordering 9 pieces that are all
answered
Nov 26, 2023
Mathematics
college
0
votes
81.8k
views
PLEASE HELP MEEE!!! Which point is located on the line represented by the equation y+8=3/7(x-5) a. (3/7, 5) b. (-5, 8) c. (8, -5) d. (5, -8) e. (-8, 5)
answered
Sep 22, 2023
Mathematics
college
4
votes
23.0k
views
The fraction 14/5 lies between which two whole numbers? A 1 and 2 B) 2 and 3 C) 3 and 4
answered
Aug 6, 2023
Mathematics
college
1
vote
129k
views
Explain how principles of computer programming are applied in different languages to produce software applications.
answered
Apr 7, 2023
Computers and Technology
high-school
13
votes
14.6k
views
In one week, a printing center made 1,222 copies of a 47 page article. The printing center also printed 659 copies of a 16 page essay. How many pages did the printing center print during the week?
answered
Feb 9, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
221k
views
How do gravity and inertia work together in our solar system?
answered
Dec 4, 2022
Biology
high-school
2
votes
20.8k
views
A 0.413 kg block requires 1.09 N of force to overcome static friction. What is the coefficient of static friction? (No unit) PLEASE HELP!
answered
Oct 29, 2022
Physics
college
3
votes
34.6k
views
Why dose my chest hurt? it started hurt yesterday night
answered
Oct 8, 2022
Health
college
5
votes
151k
views
Students are to complete 4 paragraphs on their opinions of the inauguration of the 46th president of the united states. Students are to look into different media outlets and obtain their own opinions on
answered
Sep 12, 2022
History
high-school
6
votes
67.6k
views
Find the unit rate. $5.40 for 24 cans $ a _______ 1 can
answered
Jun 10, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
57.3k
views
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND!!!!!! I WILL MARK!!!
answered
Mar 21, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
34.4k
views
Plsss help with this ASAP TT
answered
Jan 13, 2022
Chemistry
high-school
3
votes
11.5k
views
What’s the value of p?
answered
Oct 27, 2021
Mathematics
high-school
7
votes
118k
views
Can sum1 help me with this question
answered
Oct 23, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
219k
views
How did work of louis pasteur help improve the quality of life for people during the industrial revolution?
answered
Aug 16, 2021
History
high-school
6
votes
38.7k
views
Determine the intercepts of the line.
answered
Aug 11, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
213k
views
The base and height of a triangle with base 12 in and the height 6 in are both tripled
answered
Jul 14, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
159k
views
If 4x-3=13, then 4x=16
answered
Jun 23, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
118k
views
Martin competed in a speed skating race. The surface of the ice rink was at -5°C for the race. The temperature outside was 5°C. How much warmer was the temperature outside than the surface of the ice?
answered
May 17, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
106k
views
During the summer, Jody earns $10 per hour babysitting and $15 per hour doing yardwork. This week she worked 34 hours and earned $410. If x represents the number hours she babysat and y represents the
answered
Apr 7, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
102k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.6m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org