menu
QAmmunity.org
Recent activity by Legami
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Legami
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Legami
Filter
User Legami
Recent activity
All questions
All answers
Can we use molecules other than glucose for cellular respiration?
asked
Dec 24, 2023
Biology
high-school
1
answer
134k
views
Find each unit price and decide which is the better buy. Assume that we are comparing sizes of the same breadFrozen orange juice $1.51 for 14 ounces $0.51 for 4 ounces Find the unit price if a frozen orange
asked
Dec 6, 2023
Mathematics
college
1
answer
84.4k
views
In the novel bless me ultima What do Antonio's parents argue often about?
answered
Nov 15, 2023
English
high-school
1
answer
81.6k
views
What is the value of the expression below when x=8x=8 and y=4y=4? 9x-2y 9x−2y
answered
Oct 8, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
154k
views
What skills used in video game play could be useful in scientific problem-solving games such as Foldit? a. problem-solving c. sharp-shooting skills b. hand-eye coordination d. driving skills
asked
Sep 22, 2023
English
high-school
1
answer
133k
views
What is photosynthesis? 7th Grade
asked
Aug 22, 2023
Biology
college
1
answer
97.0k
views
Describe your favorite aspect of learning anatomy and physiology
asked
May 3, 2023
Health
high-school
1
answer
154k
views
6 Which country would you travel through going from France to Portugal? * Germany Spain O Italy O United Kingdom (10 Points)
asked
Apr 20, 2023
History
high-school
2
answers
23.3k
views
how did sharing a common border affect the relationship between the inland empires of wari and tiwanaku?
answered
Mar 11, 2023
History
high-school
1
answer
228k
views
Is 2.67034165508… rational or unrational?
answered
Mar 5, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
57.0k
views
In an arithmetic sequence, u1 = 1.3 , u2 = 1.4 and uk = 31.2. 7a. Find the exact value of Sk
asked
Nov 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
106k
views
En que sentido es necesario o esencial que un libro tenga ideas escritas, papel, pasta y tinta.
answered
Oct 16, 2022
Spanish
high-school
1
answer
164k
views
1. Find the total of $18.93 with a 4.5% sales tax. * $19.73 $38.66 $19.78 $38.71
answered
Sep 25, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
217k
views
Mi casa está en el primer ___ (1 point)
asked
Sep 23, 2022
Spanish
high-school
2
answers
184k
views
Is it easier to understand character traits better through the movie or play? PLSSS HELLLPP MEEE ITS TIMED!!!!!
asked
Aug 23, 2022
English
high-school
2
answers
31.3k
views
If you graph a function and it is a horizontal line, it will pass the vertical line test. True or False
asked
Aug 22, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
25.1k
views
Luke can paint 91 portraits in 7 weeks. How many portraits can Luke paint in 4weeks?
answered
Jul 20, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
23.1k
views
BRE What is the radius of a circle whose equation is (x - 7)2 + (y - 10)2 = 4? 2 units ОО 4 units 8 units 16 units
asked
Jul 18, 2022
Mathematics
college
2
answers
80.7k
views
What is acid rain? Drop some thnx plz...
answered
Jun 21, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
210k
views
The price of a new car was £11 800 It is reduced to £10 384 Work out the percentage reduction.
answered
May 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
95.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.4m
questions
8.5m
answers
Search QAmmunity.org