menu
QAmmunity.org
Recent activity by Kishath
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Kishath
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Kishath
Filter
User Kishath
Recent activity
All questions
All answers
Show how 3:8 is equivalent to 12:32
asked
Nov 19, 2023
Mathematics
college
2
answers
16.6k
views
Which texas hospitalization plan began in 1929 and guaranteed 21 days of coverage per year?.
asked
Nov 5, 2023
History
high-school
1
answer
222k
views
Caleb and Kenny went to Burger's Galore for dinner. Their meal cost to ether was $32.38, plus they gave their waitress a 15% tip. What was the total cost of their bill? O $37.24 O $39.83 O $4.86 O $34.
asked
Nov 1, 2023
Mathematics
college
1
answer
225k
views
3. f(x) = x² - 3 g(x) = 2x + 1 h(x) = x/2 Find fg(x)
asked
Jul 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
78.0k
views
75 less than the product of 30 and a number is -225. What is the number?
asked
Jul 14, 2023
Mathematics
college
1
answer
151k
views
In a nursery, one stalk of rose costs 1.5 times the price of one stalk of daisy.Janice bought 2 stalks of roses and 3 stalks of daisies. Brenda bought6 stalks of daisies. Both girls paid the same amount
asked
Jul 13, 2023
Mathematics
college
1
answer
157k
views
B) If the sum of three consecutive odd numbers is 45, find them
answered
Apr 18, 2023
Mathematics
college
2
answers
234k
views
Write an expression that is equivalent to 21h - 10h + 16 - 9 + 14h + 5 .
asked
Apr 3, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
196k
views
Which part of speech gives more detail about a noun? conjunction pronoun adverb adjective
answered
Dec 11, 2022
English
high-school
2
answers
98.3k
views
Plz help me :) dropdowns 1) vailid/ not valid 2) unbiased/biased 3)appropriate/ inappropriate
asked
Nov 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
67.9k
views
-2(x -5) = -16 can someone please answer this asap
asked
Nov 1, 2022
Mathematics
college
2
answers
219k
views
A container of 24 eggs costs $6.96. What is the cost of each egg?
asked
Oct 16, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
57.6k
views
The purpose of graying a color is to
answered
Aug 31, 2022
Arts
college
2
answers
90.3k
views
Find the volume of the cylinder. Either enter an exact answer in terms of " or use 3.14 for T. 2 units3
answered
Aug 5, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
13.5k
views
How are the Teachings of Buddha and Laotzi different?
asked
Jul 11, 2022
History
high-school
1
answer
157k
views
Find the measurement of angle JGH. *
answered
Apr 26, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
215k
views
The movement of water from an area of high concentration to one of low concentration through a semipermeable membrane is called ?
answered
Apr 1, 2022
Chemistry
high-school
2
answers
160k
views
Pentagon CDEFG is translated 7 units up and 5 units left, resulting in pentagon C'D'E'F'G' (not shown). Correctly complete the sentence. The perimeter of pentagon CDEFG is____________ the perimeter of
asked
Apr 1, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
228k
views
Los estudiantes/ leer / dos horas / el mensaje Marcos / descansar / dos horas Los atletas/ correr/ cuarenta minutos Los profesores/ enseñar / un año / este curso.
answered
Feb 14, 2022
Spanish
college
1
answer
210k
views
Clunker Motors Inc. is recalling all vehicles from model years 2001-2006. A bool variable named norecall has been declared . Given an int variable modelYear write a statement that assigns true to norecall
asked
Feb 13, 2022
Computers and Technology
high-school
1
answer
80.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org