menu
QAmmunity.org
Answers by Jonas Andersson
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Jonas Andersson
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jonas Andersson
Filter
User Jonas Andersson
Recent activity
All questions
All answers
The cost to listen to a music-streaming service is $0.99 for the first song and $0.10 for each additional song. How much does it cost to listen to 150 songs?
answered
Nov 29, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
30.7k
views
Edhesive 3.6 Lesson Practice
answered
Nov 12, 2023
Computers and Technology
college
8
votes
146k
views
Where is Swan Lake National Wildlife Refuge located? Kansas Missouri Iowa Minnesota
answered
May 28, 2023
History
high-school
7
votes
37.8k
views
Graph f(θ) = sinθ where -2π ≤ θ ≤ 2π.
answered
Mar 26, 2023
Mathematics
college
1
vote
34.9k
views
Find the distance between the two points on the graph.
answered
Mar 23, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
35.9k
views
What’s the answer????
answered
Feb 3, 2023
English
college
11
votes
140k
views
(3-97)(3+9)= (Simplify your answer. Type your answer in the form a +bi.)
answered
Dec 27, 2022
Mathematics
college
2
votes
8.3k
views
Free 50 Points. (You don't really need to answer the question) ¯\_(ツ)_/¯ Find the answer for, 746x^97 - 3465 * 3742 + 2345
answered
Dec 18, 2022
Mathematics
college
4
votes
80.9k
views
Jessica got back an exam and she earned 95 out of 100 points. Is her score an example of a raw score or a transformed score?
answered
Jun 9, 2022
Mathematics
college
3
votes
69.7k
views
The main crop in early Virginia was cotton. True False
answered
May 8, 2022
History
high-school
7
votes
208k
views
2. Target sells a pack of paper plates at a price of 75 plates for $21.50. What is the unit rate for each plate? * help ASAP
answered
Apr 8, 2022
Mathematics
high-school
14
votes
14.7k
views
Please explain how you got the answer. Don’t just tell me the answer
answered
Jan 28, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
88.1k
views
Which equation represents this sentence? 10 points! Twenty-eight is the product of four and a number. 28=4n 28=4+n 28=4n 28=4n
answered
Dec 10, 2021
Mathematics
college
4
votes
83.5k
views
Read the excerpt below from the article "Security Cameras: Tools for Safer Cities or Weapons of Evil Empires?" by Simon Donnelly. "Some people do not appreciate these high-tech efforts to keep us safe.
answered
Nov 5, 2021
English
middle-school
3
votes
224k
views
It takes 54 minutes for 4 people to paint 6 walls. How many minutes does it take 6 people to paint 7 walls?
answered
Oct 14, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
140k
views
Examples of industrialization
answered
Jul 4, 2021
History
middle-school
7
votes
71.1k
views
F(3.4)= [[3.4]] = What’s the answerrrrr
answered
May 17, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
121k
views
The Populist Party saw themselves as the party of "the common man. True or False?
answered
Apr 25, 2021
History
high-school
3
votes
56.3k
views
Imagery in God see the truth but waits?
answered
Apr 6, 2021
English
college
2
votes
174k
views
Calculate the standard entropy change for the following reactions at 25°C. (a) C2H5OH(l) + 3 O2(g) 2 CO2(g) + 3 H2O(g) (b) CS2(l) + 3 O2(g) CO2(g) + 2 SO2(g) (c) 2 C6H6(l) + 15 O2(g) 12 CO2(g) + 6 H2O(g
answered
Apr 1, 2021
Chemistry
college
3
votes
228k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.4m
questions
8.5m
answers
Search QAmmunity.org