menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
2. Target sells a pack of paper plates at a price of 75 plates for $21.50. What is the unit rate for each plate? * help ASAP
asked
Apr 7, 2022
14.7k
views
16
votes
2. Target sells a pack of paper plates at a price of 75 plates for $21.50. What is the
unit rate for each plate? *
help ASAP
Mathematics
high-school
Alex Efremov
asked
by
Alex Efremov
4.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
14
votes
About 28 cents :) I hope that helps
Jonas Andersson
answered
Apr 8, 2022
by
Jonas Andersson
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
28 cents roughly
Explanation:
Darrell
answered
Apr 13, 2022
by
Darrell
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org