menu
QAmmunity.org
Answers by Ian Terrell
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Ian Terrell
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Ian Terrell
Filter
User Ian Terrell
Recent activity
All questions
All answers
Think about your favorite quotations from song lyrics or from famous people. What do you like about these quotations? O They're inspirational. O They apply to my life. They tell me something about who
answered
Dec 27, 2024
English
college
5
votes
74.6k
views
ALL of the following may be covered by a Combination Farm policy EXCEPT
answered
Nov 8, 2024
Business
high-school
5
votes
130k
views
What is an essay I could write about?
answered
Sep 21, 2024
English
college
6
votes
18.6k
views
A car gets an average gas mileage of 72miles for 14gallons. write the average miles per gallon of gas as a simplified fraction.
answered
Sep 20, 2024
Mathematics
high-school
4
votes
87.0k
views
What’s 900+900 Just doing this cause it’s fun
answered
Aug 21, 2024
Mathematics
high-school
3
votes
138k
views
The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 perpound. If you had $10 to spend, would you be able to buy a greater weight ofpeaches or of grapes? Explain your answer.
answered
Dec 21, 2023
Mathematics
college
4
votes
233k
views
Someone answer please ASAP!!!‼️‼️‼️
answered
Jul 16, 2023
Health
college
8
votes
159k
views
Use substitution 2x+y=5 and 2x-3y=5
answered
Jun 25, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
117k
views
Show the relationship between human being and earth
answered
May 6, 2023
Health
high-school
3
votes
189k
views
What are lessons we can learn from the bible
answered
Feb 12, 2023
Social Studies
high-school
10
votes
87.9k
views
Mr.Martinez asked his students to write a situation that could describe the relationship between all the values of x and y in the table.Whoch situation best describes the relationship between all the values
answered
Nov 22, 2022
Mathematics
college
3
votes
220k
views
Select the expression that has a value of 23. 6 + (9 x 3) ÷ 3 + 8 (6 + 9) + 3 ÷ 3 + 8 6 + 9 x 3 ÷ (3 + 8) (6 x 9 x 3) ÷ 3 + 8
answered
Oct 11, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
224k
views
If the temperature is 64f, how many bottles of water should the store expect to sell?
answered
Oct 4, 2022
Mathematics
college
2
votes
153k
views
If f(x) = 2x + 1, and g(x) = x – 3, then f(g(x)) = [ ? ]x + [ ]
answered
Jul 10, 2022
Mathematics
college
4
votes
73.6k
views
Find the slope of the line that passes Through (1-3) (5,5). Please help asap
answered
Jul 7, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
56.3k
views
(PLS HELP ASAP <3) a sample of oxygen gas occupies 600mL when the pressure is 900 mmHg, what is the pressure if the volume is increased to 800 mL
answered
Jul 3, 2022
Chemistry
high-school
7
votes
144k
views
How come Latino children that is born in the US doesn’t speak Spanish fluently or doesn’t really know how to ?
answered
Jun 23, 2022
Spanish
high-school
6
votes
211k
views
I'm very confused on what the answer to this one is
answered
May 16, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
141k
views
Robin invests $3,210 in an account that is compounded annually and pays an interest of 3.4% each year. By what factor is the investment increasing every year?
answered
Apr 1, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
128k
views
Which was NOT a cause of the Civil war? A Sectionalism B Slavery C States Rights D Interference from a foreign nation
answered
Jan 12, 2022
History
high-school
5
votes
227k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org