menu
QAmmunity.org
Answers by Hamoonist
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Hamoonist
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Hamoonist
Filter
User Hamoonist
Recent activity
All questions
All answers
Find the measure of the unknown angle with the help of a protractor. Describe the method you used to find the angle measure.
answered
Oct 21, 2023
Mathematics
college
7
votes
161k
views
The monthly cost of a cell phone plan is given by the function C(x) = 0.025x + 35, where x represents the number of minutes used during the month. Find the number of minutes used during a month when the
answered
Aug 15, 2023
Mathematics
college
8
votes
124k
views
Elijah earn $200 for 8 hours of work. What is the unit rate (in dollars per hour)?
answered
Apr 6, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
19.9k
views
An example of a toxic chemical used in some health-care institutions is _____. a drug used to treat infections a solution used to clean medical equipment a radioactive substance used for treatment all
answered
Dec 30, 2022
Medicine
high-school
7
votes
181k
views
How do you answer questions? The button isn't coming up. Please Please Please Please Please Please Please Please, please help me.
answered
Nov 25, 2022
English
college
1
vote
26.2k
views
Whats 1+1+2+3+7+4+9=?
answered
Oct 7, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
93.2k
views
To days the last day of school yay !!
answered
Oct 1, 2022
English
middle-school
5
votes
5.6k
views
Explain 4 important of rocks on human activities in points plz
answered
Jul 31, 2022
Geography
high-school
6
votes
112k
views
How many liters are in 72.91 grams of O2?
answered
Jul 7, 2022
Chemistry
college
7
votes
18.9k
views
In a direct variation, y=12 when x=3. Write a direct variation equation that shows the relationship between x and y.
answered
Jun 16, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
2.2k
views
What helped Paul Klee finally grasp the use of color in art?
answered
Feb 28, 2022
Arts
middle-school
3
votes
72.6k
views
Solve 12+20 using distributive property and the gcf
answered
Feb 22, 2022
Mathematics
college
3
votes
2.5k
views
HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP
answered
Feb 4, 2022
English
high-school
11
votes
105k
views
Pls help me. I really need help .Thank you so much
answered
Dec 17, 2021
Mathematics
college
4
votes
207k
views
Jennifer is ordering a pizza at Lombardi's Pizzeria to share with her friends. She only has enough money to purchase 1 pizza, but she can divide it into as many slices as she would like. She is not sure
answered
Nov 23, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
92.1k
views
Find the value of f(5) for the function. f(a) = 5(a + 3) - 9 f(5)=(Simplify your answer.)
answered
Nov 14, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
68.5k
views
Complete the following proof
answered
Oct 27, 2021
Mathematics
college
5
votes
10.1k
views
Help please, Mathematics!
answered
Aug 21, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
138k
views
Which situation can be represented by the inequality 6x + 15 100? Bill’s Electric Company charges $15 per hour plus a flat rate of $6 for a service call. If Monica can spend no more than $100, how many
answered
Aug 17, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
144k
views
If you combine 25.0 gg of a solute that has a molar mass of 25.0 g/molg/mol with 100.0 gg of a solvent, what is the molality of the resulting solution?
answered
Jul 24, 2021
Chemistry
college
4
votes
104k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org