menu
QAmmunity.org
Questions by Grant Miller
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Grant Miller
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Grant Miller
Filter
User Grant Miller
Recent activity
All questions
All answers
Factor 6a^3-18ab please show work
asked
Jul 5, 2023
Mathematics
college
2
answers
5
votes
82.4k
views
A rectangular sheet of paper is 12 and 1/2 cm long and 10and 2/3 cm wide Find the perimeter
asked
Jun 13, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
194k
views
Which two great lakes are two halves of one body of water?.
asked
Feb 19, 2023
Geography
high-school
2
answers
3
votes
68.0k
views
I need help to find the value please
asked
Dec 21, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
109k
views
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yolanda has created a spreadsheet containing student information about her homeroom class. She wants to color-code various parts of the spreadsheet so that the title
asked
Nov 13, 2022
Computers and Technology
high-school
1
answer
1
vote
84.6k
views
Please, I need help!
asked
Sep 16, 2022
Social Studies
high-school
1
answer
20
votes
217k
views
The process of forming the digestive tract is called
asked
Jul 20, 2022
Biology
college
2
answers
18
votes
28.3k
views
The railroads passed through Oklahoma on similar lines to major cattle trails. Group of answer choices True False
asked
Feb 4, 2022
History
high-school
1
answer
5
votes
64.0k
views
_________ involves all activities associated with a product after the point of sale. The the ultimate goal to optimize or make more efficient aftermarket activity, thus saving money while promoting customer
asked
Nov 21, 2021
Business
high-school
1
answer
5
votes
72.9k
views
D. $3.75 Two families went bowling. Each hour of bowling costs b dollars per person, plus a flat foo of 52 per person for shoe rental. The expression 3 (6 + 2) + 4(6+2) represents the total cost of both
asked
Aug 11, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
43.1k
views
The cost of any soda from a soda machine is $0.50. The graph representing this relationship is shown below. Soda machine... Total Cost... Number of Sodas What is the slope of the line that models this
asked
Jul 17, 2021
Mathematics
college
1
answer
0
votes
129k
views
An octagon is______ that ______
asked
Jul 13, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
189k
views
The GCF of 18 and 30 is ____.
asked
Feb 13, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
119k
views
Jennifer is 5,000 days old how old is she?
asked
Jan 3, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
77.2k
views
Describe how the structures of arteries are specialized for their particular function
asked
Dec 22, 2020
Biology
middle-school
1
answer
0
votes
222k
views
Is this statement true or false? Physical maps show the natural features of the earth, such as the names of rivers and mountains. true false Please don’t lie
asked
Nov 28, 2020
History
middle-school
1
answer
1
vote
173k
views
PLEASE HELP!!!! I HAVE NO IDEA WHAT TO DO!!!
asked
Jun 27, 2020
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
153k
views
Why is porcelain often called china?
asked
Dec 11, 2019
History
college
1
answer
5
votes
54.0k
views
Which set of numbers could represent the lengths of the sides of a right triangle? 16, 32, 36 6, 7, 8 5, 12, 13 8, 12, 16
asked
Sep 16, 2019
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
232k
views
What type of education do you need to become a photographer?
asked
Jul 8, 2019
Social Studies
high-school
1
answer
5
votes
161k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org