menu
QAmmunity.org
Answers by Firefly
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Firefly
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Firefly
Filter
User Firefly
Recent activity
All questions
All answers
I need help asap. Given the equation 14.25y = 99.75, determine the value of y. 114.00 85.50 7.00 1421.44
answered
Oct 14, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
53.4k
views
Im stuck on this- anyone know what it is??
answered
Oct 10, 2023
Biology
high-school
3
votes
20.4k
views
which picture should i draw pt 2 NEED IT FOR MY SECOND DRAWING SO YEAH! its a assignment in art class!!!!!!! PLEASE
answered
Jul 14, 2023
Arts
middle-school
7
votes
45.1k
views
What is an input peripheral
answered
Jun 2, 2023
Computers and Technology
high-school
0
votes
25.3k
views
Let g: R+R+ be defined by g(x) = x2 +1. Determine the domain, co-domain and range of g.
answered
Mar 13, 2023
Mathematics
college
4
votes
98.9k
views
Can you solve this I need help?
answered
Dec 19, 2022
Mathematics
college
4
votes
8.3k
views
PLZ HELP ME ANYONE ! Does anyone know?
answered
Sep 4, 2022
Mathematics
college
3
votes
104k
views
Help pls __________ gave the plan of American expansion the name "Manifest Destiny." A) John O'Sullivan B) Lewis and Clark C) James Monroe
answered
Aug 15, 2022
Social Studies
college
6
votes
109k
views
Can u pls help me with this question
answered
Jul 20, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
53.3k
views
Who stole tucks horse in tuck everlasting
answered
Jun 12, 2022
English
high-school
7
votes
204k
views
What is the Internet Protocol (IP)? A set of rules describing what behavior is acceptable on the Internet A law that says that the Internet is for everyone A protocol that defines the structure of an Internet
answered
Jun 8, 2022
Computers and Technology
college
5
votes
1.6k
views
A dozen eggs cost $2.49. What is the cost per egg?
answered
Apr 20, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
53.6k
views
Bonnie read an informational text about the cello for music class. In her analysis, she made the following claim: The cello is a difficult instrument to play. Which explicit evidence from the text would
answered
Feb 2, 2022
English
high-school
6
votes
224k
views
Mrs. Frasier is making costumes for the school play. Each costume requires 3/4 yards of fabric. She bought 6 yards of fabric. How many costumes can Mrs. Frasier make? *
answered
Dec 13, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
40.0k
views
Where did the ultimate power rest with the Articles of Confederation? A.states B.executive branch C.judicial branch D.Congress
answered
Nov 29, 2021
History
middle-school
7
votes
113k
views
If water has a density of 1g/cm3, what must be true about the density of ice
answered
Nov 27, 2021
Biology
college
1
vote
112k
views
Fill in the Blank. The goods or services that are provided by the state for the good of all like healthcare and education are known as _______________.
answered
Nov 23, 2021
Social Studies
middle-school
2
votes
201k
views
The 23 the product of 433 + 2 1/2 = 6 즉 f multiplicand is 23 and product multiplier 72 Calculate the Z 출 tank K holds booo litre volume of wat when it is 3 X 4. A water Calculate in the tank
answered
Jul 22, 2021
Spanish
college
6
votes
152k
views
1)In an year the value of a motorcycle depreciates by 10% of its value at the beginning of that year.What is its value after two years if the purchased price was $7200? 2)When John Short increases the
answered
Jul 10, 2021
Mathematics
high-school
0
votes
211k
views
What is the name of the rights listed in the Declaration of Independence as "Life, Liberty, and the pursuit of happiness," which are the rights that you are born with and the government cannot take them
answered
Jun 29, 2021
History
high-school
7
votes
51.7k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org