menu
QAmmunity.org
Questions by Evil Nodoer
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Evil Nodoer
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Evil Nodoer
Filter
User Evil Nodoer
Recent activity
All questions
All answers
Confused and have tried over and over need help please :)
asked
Dec 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
0
votes
96.4k
views
Compared to distilled water, is water isotonic?
asked
Dec 5, 2023
Advanced Placement (AP)
high-school
1
answer
0
votes
120k
views
Which of the following is true of the poetic structure in "anyone lived in a pretty how town" Question 3 options: The poem is written in quatrains The poem plays with inverted sentence structure for creative
asked
Mar 6, 2023
English
high-school
2
answers
12
votes
78.7k
views
The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
asked
Dec 26, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
22.5k
views
50 students in a class were asked at the beginning of the week what they did at the weekend. 18 read their books, while 28 watched films, and 7 neither read their books nor watched films. How many students
asked
Aug 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
3
votes
190k
views
A number is divided by 2 and then added to 11. The result is 19. What is the original number?
asked
Feb 8, 2022
Mathematics
college
1
answer
3
votes
17.3k
views
Please help me I dont know how this works.
asked
Nov 16, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
150k
views
Past records indicate that the probability of online retail orders that turn out to be fraudulent is 0.08. Suppose that, on a given day, 20 online retail orders are placed. Assume that the number of online
asked
Oct 22, 2021
Mathematics
college
1
answer
4
votes
88.6k
views
3. Smoking is a controllable risk factor. True OFalse 4. The state in which one can cope with the demands of daily life is emotional health, True False 5. The result from frustration or hopelessness is
asked
Oct 10, 2021
Health
college
2
answers
4
votes
169k
views
A pack of six cans of coffe cost $12. How much would 15 cans of coffe cost?
asked
Aug 3, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
124k
views
There are 5 lunch choices in a hospital cafeteria: Salad, Pizza, Spaghetti, Sub Sandwiches and Soup. The percentage of people that chose Pizza is 25%. If 50 people chose pizza, what is the total number
asked
Jul 9, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
194k
views
Draw conclusions Department of Homeland Security was created to protect the United States against terrorism. Why do you think this agency is also responsible for the US boarder security ?
asked
Jul 5, 2021
History
college
2
answers
3
votes
154k
views
How many atoms are there in 8.08 moles of carbon dioxide
asked
Jun 3, 2021
Chemistry
high-school
1
answer
0
votes
165k
views
Samuel bought three hot dogs and a package of chips for $5.35. the chips were 85 cents. How much is one hot dog? Write the equation out and find the price
asked
Mar 25, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
206k
views
Which question can be answered by finding 1 1/4 divided by 1/2
asked
Jul 23, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
93.7k
views
A store is having a sale on trail mix and jelly beans. For 7 pounds of trail mix and 9 pounds of jelly beans, the total cost is $ 37 . For 5 pounds of trail mix and 3 pounds of jelly beans, the total cost
asked
Jun 11, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
896
views
Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
asked
Feb 3, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
102k
views
How are earth’s layers interacting in order to form igneous rock?
asked
Jan 20, 2020
Geography
high-school
1
answer
0
votes
67.3k
views
The graph shows a probability distribution. P(X≤a)=0.5 What is the value of a?
asked
Jul 15, 2019
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
10.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org