menu
QAmmunity.org
Answers by Eugene Gordin
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Eugene Gordin
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Eugene Gordin
Filter
User Eugene Gordin
Recent activity
All questions
All answers
Hey can someone please help
answered
Dec 31, 2023
English
high-school
7
votes
225k
views
Amina thinks of a number and subtracts 5/2 from it. she multiplies the result by 8. the result now obtained is 3 times another number she thought of.what is the number?
answered
Dec 13, 2023
Mathematics
high-school
14
votes
214k
views
Answers Choices : 1. Sufficient to determine GRN and KWZ are congruent 2. Sufficient to determine GRN and KZW are congruent 3. Sufficient to determine GRN and WZK are congruent 4. Sufficient to determine
answered
Sep 4, 2023
Mathematics
college
0
votes
63.6k
views
Jessica bought KPOP merchandise at the store. She bought two t-shirts for $13.95 each and she bought a calendar for $7.95. She paid with a $50.00 bill
answered
Jul 15, 2023
Mathematics
college
8
votes
180k
views
Need help with this
answered
Apr 1, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
24.5k
views
Miss W8 has X amount of pencils. she needs 7 times more pencils for the end of the year test. then she gives twenty pencils to Mr.T write the expression for the situation
answered
Jan 17, 2023
Mathematics
college
2
votes
145k
views
You went to Buffalo Wild Wings to buy lunch for your friends. The difference between a large and small basket of wings is 65 cents. You bought 5 large baskets and 3 small baskets for $42.85. What was the
answered
Jan 14, 2023
Mathematics
high-school
0
votes
205k
views
HELP PLEASE I HAVE A WEEK LEFT OF SCHOOL I DONT WANNA FAIL
answered
Nov 17, 2022
Biology
high-school
4
votes
122k
views
What is the simplified form of 6n-17p-10n-9p6n−17p−10n−9p -4n - 4p 16n - 8p 16n - 26p -4n - 26p
answered
Sep 26, 2022
Mathematics
middle-school
4
votes
87.8k
views
Solve for x. −6≤14−5x
answered
Aug 16, 2022
Mathematics
college
2
votes
182k
views
Paper towels come in different size packs. One pack states you can get 6 rolls for $7.38. What is the unit rate for one roll of paper towels? Show your work. PLS HELP ME IM STUCK
answered
Aug 12, 2022
Mathematics
college
6
votes
116k
views
How do you simplify (a3b2)2
answered
Jul 31, 2022
Mathematics
college
1
vote
169k
views
Britain and its allies went to war with Sweden. true or false
answered
Jan 18, 2022
Social Studies
college
6
votes
134k
views
Cells are the basic building block that makes up all living things. Cells are microscopic. What does this mean?
answered
Dec 10, 2021
Physics
high-school
1
vote
206k
views
What is the volume of the cylinder below?
answered
Dec 7, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
161k
views
If PQR = STU, find the measure of each part. R 8 m 59° P 7 m g 75 T U
answered
Aug 8, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
175k
views
What evidence does Chief Joseph give to support his claim that the tribe cannot continue to fight because they lack a leader? The young men make the decisions now. It is cold and the tribe has no blankets.
answered
Jun 7, 2021
English
college
2
votes
43.4k
views
What is (4x) to the 1/2 in radical form
answered
Apr 13, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
2.8k
views
To prevent _______________, be sure to use a soft-bristled toothbrush. A. palpability B. duress C. dissolution D. abrasion
answered
Apr 12, 2021
English
college
5
votes
62.2k
views
Scene 2, A street Give examples that show Lord Capulet embodies the characteristics of old people, while in contrast, Romeo embodies the attitudes of youth
answered
Apr 7, 2021
English
middle-school
6
votes
115k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org