menu
QAmmunity.org
Answers by ElDuderino
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by ElDuderino
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by ElDuderino
Filter
User ElDuderino
Recent activity
All questions
All answers
Elijah had $22 to spend on six pencils after buying them she had $4 how much did each pencil cost.
answered
Oct 9, 2023
Mathematics
college
2
votes
167k
views
Figure A is a scale image of Figure B. What is the value of x?
answered
Feb 23, 2023
Mathematics
high-school
9
votes
108k
views
F(x) = -x + 4 and g(x) = x2 - 5, then g(f(3)) = ?
answered
Jan 10, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
180k
views
Please help asap, I suck at math :(
answered
Dec 15, 2022
Mathematics
middle-school
13
votes
167k
views
Which of the binomials below is a factor of this expression? 16x2 + 40xy + 25y2
answered
Dec 13, 2022
Mathematics
college
4
votes
128k
views
A consumer group claims that the average annual consumption of high fructose corn syrup by a person in the U.S. is 48.8 pounds. You believe it is higher. You take a simple random sample of 35 people in
answered
Sep 15, 2022
Mathematics
college
6
votes
150k
views
Find the value of b. A. 14 B. 15 C. 64 D. 289
answered
Jul 29, 2022
Mathematics
middle-school
3
votes
14.9k
views
04 Which of the following is not one of the five w's? when b. why a. C. with d. who Please select the best answer from the choices provided оооо
answered
Jul 25, 2022
English
high-school
3
votes
129k
views
What are three (3).physical attribute domains to assist athletic performance.
answered
Jul 24, 2022
Health
high-school
6
votes
142k
views
Describe a situation that can be modeled by the integer -10.
answered
May 22, 2022
Mathematics
high-school
13
votes
20.1k
views
The price of a pen is Rs 5 more than the price of a pencil. Total price of 3 pencil and 2 pen is Rs 45. a) Take the price of pencil as x write the price of pen in terms of x ? b) Find the price of pencil
answered
Feb 11, 2022
Mathematics
college
5
votes
154k
views
Prior to WWII, where was there a civil war taking place in Europe?
answered
Jan 30, 2022
History
high-school
3
votes
25.6k
views
1.The Star Spangled Banner was originally a poem written at which Battle of the War of 1812? Battle of New Orleans Battle of Fort McHenry Battle of Washington D.C. Battle of the Thames
answered
Jan 27, 2022
History
high-school
8
votes
177k
views
Why is it important to know to know how much is in your checking account ?
answered
Jan 17, 2022
Business
college
10
votes
86.6k
views
Given a bag of 5 blue, 3 green, and 8 red marbles.. What is the probability of picking a blue and then a green with NO replacement
answered
Jan 8, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
10.8k
views
Consider the classes below, declared in the same file: class A { int a; public A() { a = 7; } } class B extends A { int b; public B() { b = 8; } } Which of the statements below is false? Group of answer
answered
Nov 20, 2021
Computers and Technology
high-school
2
votes
62.1k
views
Can a system of linear equation have exactly 2 solutions ? why or why not?
answered
Nov 17, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
179k
views
In an experiment, people were asked to memorize words in a way that focused either on meaning (deep-processing condition) or sound (shallow-processing condition). Then they were asked to recall the words,
answered
Sep 20, 2021
Social Studies
high-school
3
votes
117k
views
Ms. Ghandi runs 1 mile each morning and 1 mile each evening. She also does 10 pushups each morning and evening. The expressions she used for part A is 2(m + 10p) and 2m + 20p. For part B, She wants to
answered
Jul 25, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
103k
views
I can't seem to understand this fruit question.
answered
Jul 8, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
16.9k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.4m
questions
7.0m
answers
Search QAmmunity.org