menu
QAmmunity.org
Answers by Dries De Rydt
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Dries De Rydt
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Dries De Rydt
Filter
User Dries De Rydt
Recent activity
All questions
All answers
A 9-yard roll of string costs $3.42. What is the unit price?
answered
Apr 22, 2023
Mathematics
college
2
votes
103k
views
Find the volume of the rectangular prism. The volume is (Type a whole number or a decimal.) 0.6 ft 3.8 ft 0.8 ft
answered
Feb 28, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
181k
views
Evaluate ab-cd /2a+1 when a = 5, b = -4, c = 1, and d = 13
answered
Feb 27, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
188k
views
Why would the Congress have the power to borrow money, but not be able to tax citizens to be able to pay that money back?
answered
Feb 20, 2023
Advanced Placement (AP)
high-school
6
votes
201k
views
Mi hermana esta _____ con el perro
answered
Jan 23, 2023
Spanish
college
8
votes
114k
views
Can someone pleaseeee help
answered
Nov 1, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
30.9k
views
2 plus 2 is 22???????
answered
Oct 16, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
72.3k
views
How to solve 7x+(-3)=18
answered
Sep 30, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
37.7k
views
What is the x-intercept of the line 5x-2y=10 ? a. 5 b. 0 c. 2 d. -10 i’m thinking it’s C but i’m not sure?
answered
Aug 17, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
223k
views
What were the routes that connected markets in different cities called? Waterways Railways Trade networks Information networks
answered
Aug 12, 2022
Social Studies
college
2
votes
101k
views
Find the equation of the line whose slope is and goes through the point (3, 1).
answered
Jul 22, 2022
Mathematics
middle-school
8
votes
144k
views
How do animals react to a change of environment when food and water become scarce? They compete for sunlight. They find more prey. They grow in number. They move to new locations.
answered
Jun 16, 2022
Chemistry
middle-school
4
votes
190k
views
Which word contains the root meaning over? A inspire B supersonic C submerge D substandard
answered
May 9, 2022
English
high-school
4
votes
58.0k
views
Whats the answers??????????????
answered
Apr 10, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
103k
views
In a test out of 80 marks, pupils have to get 45% to pass the test. How many marks do pupils need to get to pass the test
answered
Mar 19, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
144k
views
Escribe. Tell Jairo what sport to play based on the sporting equipment he brought or didn't bring to the park. 1. No tengo casco. 3. Tengo un bate 5. No tengo un balón. 2. Tengo una raqueta. 4. Tengo una
answered
Mar 16, 2022
Spanish
college
5
votes
227k
views
10+2r=8 need the answer now
answered
Mar 15, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
89.3k
views
10+2r=8 need the answer now
answered
Mar 15, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
89.3k
views
10+2r=8 need the answer now
answered
Mar 15, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
89.3k
views
Alan is comparing the cost of a fresh lobster dinner at two different restaurants. The first restaurant charges $14 for the meal, plus $4 per pound for the lobster he picks. At the second restaurant, Alan
answered
Dec 29, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
220k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.5m
answers
Search QAmmunity.org