menu
QAmmunity.org
Recent activity by Drewlio
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Drewlio
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Drewlio
Filter
User Drewlio
Recent activity
All questions
All answers
Someone please help me do this, I don't understand at all and my the teachers that I have are really bad at teaching me things so I'd really appreciate if I had help with this :(
answered
Dec 7, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
106k
views
Ice wedging and root action are examples of a. mechanical weathering. b. chemical weathering. c. leaching. d. carbonation.
answered
Aug 28, 2023
Biology
college
2
answers
174k
views
What is 5.2% of 6 x 10^8
asked
Aug 15, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
14.8k
views
I think they wrote the wrong answers but if y’all find out which one it is thanks
answered
Jul 29, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
130k
views
A 7-kilogram bag of gravel costs $26.45. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
answered
Jun 24, 2023
Mathematics
college
1
answer
16.0k
views
I think my brain is messed up right now please help me with this
answered
Jun 9, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
111k
views
3. What is the result when any 2 integers are multiplied? A. a positive integer B. a negative integer C. an integer D. an even number
answered
Apr 23, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
176k
views
Maria just got a raise at work. She was making $9 per hour, but now she makes 150% of that amount. Explain how you would find the amount of money Maria now makes per hour.
answered
Mar 5, 2023
Mathematics
college
1
answer
19.5k
views
How can you solve real-world problems involving integers?
answered
Nov 20, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
119k
views
Rosa y su esposo a vivir en Mérida
asked
Oct 2, 2022
Spanish
college
1
answer
172k
views
When you add an inert gas, the reaction
asked
Oct 2, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
57.1k
views
If the nth term of a number sequence is 2n + n, find the first 3 terms and the 10th term.
asked
Sep 18, 2022
Mathematics
college
1
answer
149k
views
What is the acceleration of a 24 kg mass pushed by an 8 N force?
answered
Sep 11, 2022
Physics
high-school
2
answers
145k
views
2 characteristics of bisexual flowers
answered
Sep 11, 2022
Biology
high-school
1
answer
111k
views
Wypracowanie pustelnik z balladyny będę wdzięczny za pomoc!
answered
Aug 27, 2022
Social Studies
college
1
answer
119k
views
Which sentence is TRUE!!!!!!
asked
Jul 21, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
198k
views
Nina pays $32.65 to mail a package it cost $0.45 per ounce to mail the package. how much does Nina's package weigh
answered
Jul 9, 2022
Mathematics
college
2
answers
38.0k
views
List the importance of school farms
asked
Jul 9, 2022
Social Studies
high-school
1
answer
135k
views
Why did native Babylonians grow jealous of the Hebrew captives?
asked
Jun 24, 2022
History
high-school
1
answer
116k
views
If i am charged $12 and tax is 6% how much do i pay?
answered
May 2, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
221k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.6m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org