menu
QAmmunity.org
Recent activity by Diansheng
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Diansheng
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Diansheng
Filter
User Diansheng
Recent activity
All questions
All answers
Decide whether the healthcare professional in each scenario has done the correct or incorrect thing with regard to properly obtaining, handling, or distributing a patient's personal health information.
asked
Jun 9, 2024
Health
college
1
answer
103k
views
What does the United States Census Bureau do?
answered
Mar 6, 2024
Law
college
1
answer
134k
views
Austin runs 7 miles in 51 minutes.How many minutes does he take per mile?
answered
Feb 1, 2024
Mathematics
college
1
answer
29.1k
views
I really need help on this question
answered
Nov 19, 2023
Geography
high-school
1
answer
89.0k
views
Need help on this please
asked
Sep 23, 2023
Mathematics
college
2
answers
13.7k
views
Find the product. give your answer as a simplest form.
asked
Sep 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
107k
views
How will a Buddhist view American culture (write in complete sentences)
asked
Aug 7, 2023
History
high-school
1
answer
70.3k
views
Is -8 a rational number? why or why not?
answered
May 30, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
192k
views
Why did southerners want sloves to be counted as part of their store population A so that they would be granted more land by the tederal government B. so that they would have more representation in the
answered
May 25, 2023
History
high-school
1
answer
32.6k
views
A grocery store usually orders 1500 frozen dinners every week. They have been selling out and have decided they need to order 2100 each week to keep up with demand. What is the percent increase?
answered
Apr 15, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
16.9k
views
Only a few struck paydirt and became wealthy.
answered
Jan 21, 2023
English
high-school
1
answer
79.8k
views
Round to the nearest thousand. 5,568
answered
Dec 31, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
91.9k
views
A store sells orange juice in three different-sized containers. Which container is the best buy? 32 fluid ounces $2.56 96 fluid ounces $5.76 64 fluid ounces $3.20
asked
Oct 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
109k
views
The bill for Mr. Wilson’s diner meal is $25.50. As a tip, Mr. Wilson gives the server 20% of the meal’s cost. What is the total amount Mr. Wilson pays, including tip?
answered
Sep 28, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
74.9k
views
HELPP asap I’ll mark you as Brianlister give a lil reasoning so I know You not cappin
answered
Sep 18, 2022
History
high-school
1
answer
231k
views
A 7-meter roll of white paper costs $1.65. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
answered
Sep 9, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
124k
views
8. A: I didn't think Paul and Sam were coming to the picnic. B: They_____ their minds. A: Well, it's nice to see them again. A. must have changed B. used to change C. would rather change D. should have
answered
Jul 20, 2022
English
college
1
answer
47.3k
views
Did conditions improve for African-Americans as a result of the Great Migration?
asked
Jun 24, 2022
History
high-school
1
answer
229k
views
Helllp please Find the area of The following figures. Dimensions are in centimeters.
answered
May 24, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
109k
views
What is plagiarism? Suppose you are an online store owner & you caught someone copying your store items and selling them at a lower price. What will you do? Keep in mind that your business in ONLINE
asked
May 9, 2022
Computers and Technology
high-school
1
answer
2.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.9m
questions
10.5m
answers
Search QAmmunity.org