menu
QAmmunity.org
Questions by Dekel
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Dekel
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Dekel
Filter
User Dekel
Recent activity
All questions
All answers
Solve for x.5(x – 8) = 7(x – 4)Enter your answer in the box.X =
asked
Nov 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
0
votes
68.4k
views
The points (–15, –4) and (–9, 2) fall on a particular line. What is its equation in slope-intercept form?
asked
May 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
219k
views
Point O is the center of a regular hexagon. Find the image of C given the counter clock-wiserotation of r (120,0)ABFC сEDОЕOFОАOD
asked
Apr 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
0
votes
92.5k
views
A ladder that is 14 feet long is placed against a building. The bottom of the ladder is 6 feet from the base of the building. In feet, how high up the side of the building is the top of the ladder? Round
asked
Dec 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
26.7k
views
What is 8,473,227 rounded to the nearest hundred thousand
asked
Nov 27, 2022
Mathematics
college
1
answer
0
votes
170k
views
Please help What is x= ?
asked
Aug 25, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
17.5k
views
You push a 10 n object 10 m how much work was done on the object
asked
Aug 19, 2022
Engineering
high-school
2
answers
3
votes
48.8k
views
Read the passage carefully. The Yangtze River is south of the Yellow River and flows in the same direction (west to east). It is 3,988 miles long and is the third longest river in the world. Just like
asked
Jul 28, 2022
History
college
2
answers
11
votes
90.4k
views
Arliss is working in the garden. Karen is reading in the living room. Who is indoors? A. Karen B. Arliss C. Neither Karen nor Arliss
asked
Jul 21, 2022
Social Studies
high-school
2
answers
0
votes
98.6k
views
Convert 30 minutes into seconds
asked
Feb 20, 2022
Mathematics
college
2
answers
0
votes
118k
views
Help ASAP! will mark best
asked
Oct 21, 2021
Mathematics
college
1
answer
5
votes
44.8k
views
A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?
asked
Aug 20, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
77.0k
views
Explain the importance of strategic management in managing today's organizations Pls it's urgent
asked
Aug 14, 2021
Business
college
1
answer
5
votes
217k
views
1. How many solutions are there to the equation 2x^2-8=0?
asked
Jul 27, 2021
Mathematics
college
1
answer
3
votes
164k
views
A 6-pack of undershirts cost $13.98. This is $3.96 less than the cost of buying 6 individual shirts. If each undershirt costs the same amount, how much does each undershirt cost when purchased individually
asked
Jun 3, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
61.2k
views
Who was John of Demascus
asked
Feb 10, 2021
History
middle-school
2
answers
3
votes
130k
views
Which of the following words could you replace the words descended on to best preserve the full meaning of the sentence
asked
Sep 18, 2020
English
middle-school
1
answer
1
vote
166k
views
What is the answer and how would I solve this?
asked
May 24, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
227k
views
1. What is a main difference in powers among the branches of the federal government? A. Whether it's officers can be impeached. B. The length of terms of office. C. The ability to pass laws without the
asked
Feb 26, 2020
History
middle-school
1
answer
3
votes
203k
views
Jim cash the paycheck and went shopping he spent 3/8 of it on a mower 2/5 of it on at chainsaw and 180 On Tools if he has 270 left how much was his paycheck worth
asked
Oct 12, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
6.5k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org