menu
QAmmunity.org
Answers by Chris Werner
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Chris Werner
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Chris Werner
Filter
User Chris Werner
Recent activity
All questions
All answers
Which is the closest antonym for the word stress? A.information B.danger C.peace D.excitement
answered
Nov 15, 2023
English
high-school
8
votes
51.1k
views
Which system is represented in the graph? y > x2 – 3x + 2y ≥ –x2 + 1 y < x2 – 3x + 2y < –x2 + 1 y ≥ x2 – 3x + 2y ≤ –x2 + 1 y > x2 – 3x + 2y < –x2 + 1
answered
Oct 16, 2023
Mathematics
college
6
votes
169k
views
An investor has an account with stock from two different companies. Last year, his stock in Company A was worth $2220 and his stock in Company B was worth $3100. The stock in Company A has increased 25%
answered
Oct 9, 2023
Mathematics
high-school
0
votes
91.7k
views
Fue un acto muy inesperado
answered
Jul 23, 2023
Spanish
college
12
votes
178k
views
Anybody!!!!!! Select all that equals to 6(4)(6(-5))
answered
Jun 12, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
194k
views
17, 8, 16, 20, 13, 6. Find the mean and median
answered
Dec 29, 2022
Mathematics
college
0
votes
90.5k
views
How are people still in school l.m.a.o like its June
answered
Dec 24, 2022
English
high-school
6
votes
189k
views
Y=1/3x-4 + Y=-7/3x+4
answered
Dec 23, 2022
Mathematics
college
1
vote
53.9k
views
Can someone help me with this ASAP quickly please. WILL REPORT IF YOU PUT A LINK Gina bought three packets of crisps. She received $1.40 change from $5.00. What is the cost of each packet?
answered
Nov 30, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
153k
views
HELP DUE IN 20 MINUTES
answered
Nov 15, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
30.2k
views
Brendas' best friend, Tracy, was not going to be able to come to her birthday party is the apostrophe used incorrectly
answered
Sep 23, 2022
English
high-school
4
votes
221k
views
c) The cost of 1 pen is Rs 10 and the cost of 1 pencil is Rs 8. Find the total cost of 5 pens and 4 pencils.
answered
Sep 15, 2022
Mathematics
college
6
votes
83.0k
views
Determine whether each sequence is an arithmetic sequence. If yes, then state the common difference 15, 13, 11, 9,...
answered
Sep 8, 2022
Mathematics
middle-school
5
votes
137k
views
How was Haiti finally able to proclaim independence
answered
May 18, 2022
History
high-school
3
votes
218k
views
Sophia works in a clothing store and earns $40 per day. She earns an extra $5 for each outfit she sells. If Sophia wants to earn at least $70 per day, which inequality shows the minimum number of outfits,
answered
May 17, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
86.3k
views
Help i cannot do this .................
answered
Feb 8, 2022
Mathematics
college
8
votes
224k
views
Identify TWO general categories of motives for the new interest in science in the 16th century. For each category you identify, give one specific example within that category.
answered
Jan 27, 2022
History
high-school
6
votes
101k
views
What happens during the rising action inna story
answered
Jan 1, 2022
English
high-school
4
votes
62.1k
views
What is the first quartile of the data set represented by the box plot shown below?
answered
Dec 14, 2021
Mathematics
college
1
vote
215k
views
I’m willing to pay someone to do my 9 assignments. If you’d like to, please send a media. Help
answered
Dec 13, 2021
Mathematics
middle-school
6
votes
185k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.8m
answers
Search QAmmunity.org