menu
QAmmunity.org
Answers by Bhakta
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Bhakta
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Bhakta
Filter
User Bhakta
Recent activity
All questions
All answers
What was the scientist trying to do when he used CRISPR on the babies?
answered
Sep 4, 2024
Medicine
college
5
votes
7.1k
views
What is the midpoint method formula?
answered
Feb 26, 2024
Mathematics
high-school
2
votes
144k
views
Can someone give me the answer the answer to this question?
answered
Dec 20, 2023
Mathematics
high-school
12
votes
75.0k
views
What is the meaning of the word declined in the sentence When the host offered her guest more to eat, he politely declined since he had already consumed as much as he could. left helped reduced refused
answered
Aug 31, 2023
English
high-school
7
votes
81.3k
views
Fully factorise 12x^3 + 38x^2 - 14x
answered
May 29, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
81.3k
views
Please help! Giving brain list!
answered
May 14, 2023
English
high-school
4
votes
15.8k
views
What is the largest expenditure of state governments? OA law enforcement OB public education OC road maintenance and transportation OD. social security and welfare
answered
Mar 22, 2023
History
college
11
votes
89.5k
views
1. An object has the mass of 10kg on earth what would be the mass and the weight of this object at the surface of this planet 2. What would be the value of the gravitational acceleration at the surface
answered
Mar 9, 2023
Physics
college
4
votes
71.2k
views
3. The volume of the cone is 4π dm3 and the diameter of the base is 80 cm. Calculate the cone: the area of the base.
answered
Jan 28, 2023
Mathematics
college
2
votes
23.3k
views
The cost of two pounds of cherries is $8.58. What is the unit rate that describes the cost per pound of cherries?
answered
Dec 10, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
123k
views
The cost of two pounds of cherries is $8.58. What is the unit rate that describes the cost per pound of cherries?
answered
Dec 10, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
123k
views
The cost of two pounds of cherries is $8.58. What is the unit rate that describes the cost per pound of cherries?
answered
Dec 10, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
123k
views
Can u guys help me with this... Thanks ❤️
answered
Dec 8, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
98.7k
views
B. The number of cats your teammates have as pets: 0, 1, 3,2
answered
Nov 7, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
214k
views
How many grams are in 3.0 moles of H2O
answered
Oct 23, 2022
Chemistry
high-school
5
votes
55.0k
views
Solve the equation. -4 (y - 2) = 12 y = ?
answered
Sep 25, 2022
Mathematics
college
6
votes
47.9k
views
2. A direular para is to be divided into 12 equal sectors. What is the radian measure of the angles. based from the terminal side for every slice of the pizza? Draw an exact diagram and label each terminal
answered
Aug 8, 2022
Mathematics
high-school
14
votes
156k
views
If you run 250 ft of cable and lose rate 3.6 dB how much rate you lose at 100 ft
answered
Jul 21, 2022
Mathematics
college
4
votes
111k
views
Sensory information from skeletal muscles travels over ________ fibers.
answered
Jun 9, 2022
Health
high-school
2
votes
175k
views
What is the MAIN difference between primary and secondary succession? A. Primary succession is when there is no soil, and secondary succession is when there is a major change to the community B. Primary
answered
May 27, 2022
Biology
high-school
4
votes
85.8k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.9m
questions
10.5m
answers
Search QAmmunity.org