menu
QAmmunity.org
Answers by Ateszki
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Ateszki
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Ateszki
Filter
User Ateszki
Recent activity
All questions
All answers
The Meyer family is going on a road trip to visit some national parks. They are going to travel a total of 450 miles during their trip. This is equal to more than two million feet. True or false?
answered
Jan 2, 2024
Mathematics
college
13
votes
166k
views
What are the consequences of population growth...?
answered
Nov 24, 2023
Social Studies
college
10
votes
156k
views
What is it called when power comes from the people
answered
Oct 10, 2023
Social Studies
high-school
0
votes
157k
views
Which of the following is the common technique used to create a bit of a curved appearance in an otherwise blocky model? a. applying a texture (I think it's this BUT I might be wrong) b. scaling down polygons
answered
Aug 12, 2023
Arts
high-school
11
votes
227k
views
In a nonarchy, when supreme power rests in a constitution, it is referred to as a(n) ________.
answered
Jul 6, 2023
History
college
7
votes
60.6k
views
A leprechaun places a magic penny under a girl's pillow. The next night there are 2 magic pennies under her pillow. Each night the number of magic pennies doubles. How much money will the girl have after
answered
Mar 16, 2023
Mathematics
college
5
votes
227k
views
What is the y intercept?
answered
Feb 10, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
210k
views
Get the details about your car
answered
Oct 8, 2022
English
college
0
votes
75.6k
views
Which word best describes a substance where its atoms and molecules are moving very fast?
answered
Sep 23, 2022
Chemistry
high-school
1
vote
218k
views
Please hurry help me
answered
Aug 21, 2022
History
middle-school
5
votes
76.3k
views
What order from the police did george zimmerman disobey
answered
Jul 9, 2022
English
college
3
votes
217k
views
Compare and contrast heat and temperature. Cite examples from the readings to support your comparison. Also cite examples from what you may already know to support your comparison.
answered
Jun 23, 2022
Physics
middle-school
11
votes
205k
views
Someone help me pls!!!!????
answered
May 28, 2022
Mathematics
college
2
votes
20.0k
views
Answer the following questions in complete sentences in French using the cues in parentheses. De quelle ville viens-tu? (Paris) Où allez-vous pour les vacances? (nous, Montpellier) Comment allez-vous?
answered
May 25, 2022
French
high-school
6
votes
229k
views
Using the image of the university building provided, create an itinerary (in Spanish) for a day at this university, as if you and a friend had just enrolled there. Use tú and/or nosotros commands in your
answered
May 24, 2022
Spanish
high-school
4
votes
77.3k
views
Explain how short-term profitability affects pricing.
answered
Feb 9, 2022
Business
high-school
12
votes
219k
views
A 7-pack of jump ropes costs $16.31. What is the unit price?
answered
Jan 10, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
76.5k
views
A 7-pack of jump ropes costs $16.31. What is the unit price?
answered
Jan 10, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
76.5k
views
A 7-pack of jump ropes costs $16.31. What is the unit price?
answered
Jan 10, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
76.5k
views
In Rome, the greatest amount of political power was exercised by A. the plebeians B. wealthy people C. military commanders D. middle-class merchants
answered
Dec 21, 2021
History
middle-school
2
votes
211k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org