menu
QAmmunity.org
Questions by Asimolmez
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Asimolmez
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Asimolmez
Filter
User Asimolmez
Recent activity
All questions
All answers
Put the decimal point in the correct places to get the difference 323 - 362 = 28.68
asked
Sep 22, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
115k
views
In order for a business to be really successful, what is typically the best way for employees to work? a. as a team b. competitively c. independently
asked
Aug 15, 2023
Business
high-school
1
answer
19
votes
87.2k
views
Give an example of a sentence on how adjectives can improve your writing.
asked
Nov 22, 2022
English
college
2
answers
4
votes
59.3k
views
briefly explain the current marketing situation of a Marketing plan for a business or service giving one example.
asked
Nov 8, 2022
Business
college
1
answer
5
votes
193k
views
What is the butterfly effect i need to know the deep meaning behind it
asked
Aug 28, 2022
History
high-school
1
answer
1
vote
15.2k
views
A heat pump heats the air in a rigid, insulated cuboid room of size 25m x 10m x 4m. The heat pump consumes 15 kW of power. The initial temperature and pressure in this room are 12°C and 1 bar, respectively.
asked
Jun 9, 2022
Engineering
college
1
answer
2
votes
170k
views
Solve each equation. 2 x = 5 y + 1.8 = 14.7 6 = 1 2 z 3 1 4 = 1 2 + w 2.5 t = 10
asked
May 11, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
24
votes
129k
views
Suppose Kalvin spins the pointer 64 times. Based on your experiment, how many times can you expect the pointer to land on 9:00, on 10:00 and on 11:00?
asked
Dec 23, 2021
Mathematics
college
1
answer
0
votes
179k
views
Who was Dionysus' equivalent in Roman mythology? and What god is he?
asked
Dec 12, 2021
History
high-school
1
answer
0
votes
50.3k
views
MEANING OF ELECTRIC POTENTIAL? PLEASE TELL.
asked
Dec 3, 2021
Physics
middle-school
2
answers
4
votes
155k
views
Factor the following binomial: 14a^4b^3c + 18a^2b
asked
Nov 10, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
162k
views
Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat
asked
Nov 7, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
3.4k
views
Which of these is an action by a person who chooses immediate spending over saving? Taking the bus Opening a savings account Financing a brand-new car O Setting 10 percent of each paycheck aside
asked
Sep 27, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
2.2k
views
How did the settlers view panther when they came to north America
asked
Sep 21, 2021
Biology
college
1
answer
1
vote
153k
views
—Ana, ¿________ prefieres el kiwi o el mango? —________ prefiero el kiwi. —¿Y ________ quiere el refresco o la limonada? Group of answer choices yo; Yo; tú tú; Usted; yo yo; Usted; tú tú; Yo; usted
asked
Sep 20, 2021
Spanish
middle-school
2
answers
3
votes
49.9k
views
4^6 • 4^-8 pls answer
asked
Sep 16, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
51.3k
views
Lhasa is a city in what region of China ?
asked
Feb 27, 2021
History
middle-school
2
answers
2
votes
156k
views
What is the proportion
asked
Jan 10, 2021
Mathematics
college
1
answer
1
vote
163k
views
English is now the second language of at least one-sixth of the nation’s restaurant workers, and about one-third of that group speaks no English at all. The proportion of fast food workers who cannot speak
asked
Nov 4, 2020
English
high-school
2
answers
3
votes
70.9k
views
Alba bought two necklaces for $6 each and later sold each for $10. Then she bought three necklaces for $7 each and later sold each for $13. How much profit did Alba make selling necklaces? A) $21 B) $26
asked
Oct 15, 2020
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
135k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org