menu
QAmmunity.org
Answers by Anubhav Trivedi
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Anubhav Trivedi
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Anubhav Trivedi
Filter
User Anubhav Trivedi
Recent activity
All questions
All answers
Can any software run on any processor
answered
Dec 17, 2023
Computers and Technology
high-school
1
vote
189k
views
Hi, please answer is 1/24 and 7/19 equivalent???? please thank yoooouuuu
answered
Dec 1, 2023
Mathematics
high-school
2
votes
176k
views
How would you compare the turning of the top to the movement of Earth?
answered
Nov 12, 2023
Physics
high-school
1
vote
160k
views
Where did your beliefs and attitudes about school begin, and how have they changed or developed?
answered
Apr 25, 2023
English
middle-school
4
votes
141k
views
Victoria wants to buy 3.8 kilograms of scallops and 5 kilograms of shrimp. How much will she spend? mussels $3/kg crab meat $4/kg shrimp $4/kg $3/kg lobster meat oysters $4/kg scallops $2/kg Submit I do
answered
Apr 16, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
40.3k
views
Forty percent of the 30 members of the drama club were members of the senior class a. How many members of the drama club were seniors? B.what percent of the drama club were not members of senior class
answered
Apr 5, 2023
Mathematics
middle-school
11
votes
58.3k
views
Which term means "the use of a word that suggests two or more of its meanings, or suggests a similar sounding word"? A. verbal irony B.comparison C. adjective D.pun
answered
Dec 12, 2022
English
college
6
votes
212k
views
Based on the author's descriptions of the woman in chapter 1 and the woman in chapter 3 of "Violets," it can be inferred that their perceptions of love and romance differ dramatically.
answered
Oct 8, 2022
English
high-school
3
votes
151k
views
If 12 pounds of apples cost $21.60, how much does each pound cost?
answered
Jul 31, 2022
Mathematics
middle-school
9
votes
218k
views
A book costs $35 and marked 15% off. What is the sale price? *
answered
Jul 7, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
20.2k
views
I need help please help me i’m freaking out and I really need this
answered
Jun 30, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
51.2k
views
Hayden put 2 cups of lemon juice and 3 times as much water into a jar of lemonade. How many fluid ounces of lemonade were in the jar?
answered
Apr 26, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
138k
views
What is not an advantages of being an entrepreneur?
answered
Apr 23, 2022
Business
high-school
6
votes
221k
views
Which one has a larger atomic radius germanium or selenium
answered
Apr 17, 2022
Chemistry
high-school
9
votes
203k
views
IS ANYONE ELSE JUST GETTING PPL PUTTING LINKS WHEN U ASK A QUESTION???
answered
Jan 15, 2022
Computers and Technology
high-school
0
votes
147k
views
Which may be a benefit of inflation? O Lower prices Secured income O Fewer consumer expenses O Increased business profits
answered
Oct 18, 2021
Mathematics
college
6
votes
104k
views
1/2x -2 =3 solve plZ
answered
Sep 9, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
69.6k
views
9. You decide to run a marathon for a fundraiser. You donate $40 and then for every mile (m) you run, you also donate 3 dollars. If your total donation was $65, how many miles did you run? Write an equation
answered
Sep 1, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
225k
views
Which of the 5 are correct?
answered
Jul 19, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
129k
views
Part A: what is the measure of QRS? Part B; what is the measure of Q?
answered
Jun 4, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
106k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org