menu
QAmmunity.org
Answers by Akash KR
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Akash KR
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Akash KR
Filter
User Akash KR
Recent activity
All questions
All answers
Mariah let 2 fries she had one fries left how many dose she have left?
answered
Dec 22, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
202k
views
What is the name of the mountain range in Northern India / Nepal
answered
Dec 18, 2023
Geography
college
5
votes
126k
views
What is the volume? Answer asp
answered
Apr 25, 2023
Mathematics
middle-school
6
votes
81.1k
views
The product of two rational numbers is -12 if one of the number is -8 find the other
answered
Nov 24, 2022
Mathematics
college
3
votes
66.0k
views
Hey, I've attempted this question a thousand times and keep on getting it wrong :( please help. Thank you
answered
Jul 22, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
232k
views
Which expression is equivalent to 5x +2-x10
answered
Jun 10, 2022
Mathematics
college
5
votes
224k
views
Help on this question
answered
May 19, 2022
Spanish
high-school
8
votes
77.2k
views
Please help :) Which of the following was NOT a group that attacked the Roman Empire? A. Egyptians B. Angles C. Jutes D. Franks
answered
Mar 20, 2022
History
college
3
votes
41.6k
views
What have been the benefits of NAFTA? Who has benefited? Help!
answered
Dec 19, 2021
History
high-school
3
votes
38.7k
views
Spiderman has $350 in his account and is earning $25 each day. Batman has $200 in his account and earns $35 per day. After how many days will Spiderman’s account have more money than Batman account. (You
answered
Dec 4, 2021
Mathematics
college
1
vote
136k
views
Which of the following jobs would require knowledge of coding? designing a new video game photoshopping a picture installing a wireless printer downloading music onto a computer
answered
Nov 12, 2021
Arts
college
4
votes
122k
views
What is the verb or verb phrase in . A healthy breakfast is also important for a great start
answered
Oct 20, 2021
English
high-school
2
votes
229k
views
Narcissistic leaders seek to: please help im begging plese 25 points! gain more wealth and power provide well for their employees complete projects on budget and deadline cause the company to fail
answered
Aug 25, 2021
SAT
college
3
votes
189k
views
What is the equation of a line in point slope form that oases trough (-2,-6) and has a slope of 1/3
answered
May 11, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
192k
views
The net income reported on the income statement for the current year was $261000. Depreciation was $39900. Account receivable and inventories decreased by $11800 and $34900, respectively. Prepaid expenses
answered
Mar 11, 2021
Business
college
1
vote
38.8k
views
Health Club Rates 336 tu Use the graph to find the unit rate. $24 per person $42 per person $32 per person $84 per person Monthly Costs ($) 2 4 6 Number of Family Members 8
answered
Mar 2, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
169k
views
Where can a food worker take a break
answered
Feb 10, 2021
Health
college
3
votes
147k
views
If x=2k + 1, y=k - 1 is a solution of the equation 2x - 3y + 5=0. find the value of k.
answered
Nov 9, 2020
Mathematics
middle-school
6
votes
27.6k
views
When the tube is filled with mercury vapor, as in this case, a sharp drop in the collected current is observed when the accelerating potential reaches 4.9 . The current drops suddenly to a negligible value
answered
Oct 10, 2020
Physics
college
7
votes
65.8k
views
A concession stand sells apple cider for $3.35 a cup and donuts for $2.45 each, on Saturday the stand sold 126 items and made $362.70 how many cups of apple cider did the stand sell
answered
Sep 30, 2020
Mathematics
middle-school
1
vote
49.2k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org